ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۶:۱۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگ, گزارش تصویری > اعتراض فراگیر ایرانیان در کمپین های ضد بی بی سی (BBC) + گزارش تصویری

اعتراض فراگیر ایرانیان در کمپین های ضد بی بی سی (BBC) + گزارش تصویری

بسیاری از کابران ایرانی اعتقاد دارند این شبکه باید ازحرکت اشتباه خود که در راستای افکار پلید صهیونیستی است عذرخواهی کند.در حالی که چند روزی از اقدام بی بی سی فارسی در جعلی خواندن کشور ...

بسیاری از کابران ایرانی اعتقاد دارند این شبکه باید ازحرکت اشتباه خود که در راستای افکار پلید صهیونیستی است عذرخواهی کند.در حالی که چند روزی از اقدام بی بی سی فارسی در جعلی خواندن کشور ایران می گذرد ، هر ساعت به تعداد افراد معترض به این اقدام شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس اضافه شده و افراد عضو در کمپین های ضد بی بی سی در حال افزایش است.

 
 .
1631018_947
 
 

به گزارش نکته نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،بی بی سی فارسی که شانزدهم مهرماه در برنامه ای ، عطاالله مهاجرانی را به برنامه خود دعوت کرده بود، از زبان نادر سلطان پور مجری خود بار دیگر ماهیت اصلی خود را نشان داد و این مجری با ذکر این ادعای مضحک که ایران کشوری جعلی است، موجب بروز موجی از خشم و نفرت نسبت به این شبکه تلویزیونی شد.

 

پس از این اتفاق جهت دار و هماهنگ شده که پس از مصاحبه بی بی سی فارسی با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی انجام شد، اینترنت و به خصوص شبکه های اجتماعی مملو از انتقادات به بی بی سی شد. کاربران ایرانی اینترنت با هر گرایش سیاسی ، مذهبی و هر سنی نسبت به این اقدام بی بی سی معترض شده و کمپین های مختلفی را برای محکومیت این اقدام بی بی سی به راه انداختند و خواستار عذرخواهی رسمی و سریع مسئولان و مجری بی بی سی فارسی شدند.

 

این در حالی است که بسیاری از این معترضین به گفته خودشان از بینندگان این شبکه بوده ولی پس از این اتفاق بیش از پیش به نیت واقعی بی بی سی فارسی پی برده و دیگر ژست بی طرفی این شبکه را قبول نداشتند.

 

مجریان بی بی سی چند روز بعد از این افتضاح خود، در برنامه دیدبان در پی ماست مالی اقدام ضد ایرانی خود برآمدند و بینندگان را به توهم و تصور اشتباه متهم کردند. دست اندرکاران بی بی سی که همیشه خود را حرفه ای و بی طرف می دانند حتی به خود زحمت ندادند یک عذرخواهی از مردم ایران و بینندگان خود داشته باشند و همین کارآنها موجب خشم بیشتر کاربران و کمپین های ضد بی بی سی شد.

 

در صفحه رسمی بی بی سی فارسی در فیسبوک نیز تعداد زیادی کامنت و نظر کاربران در خصوص اقدام ضد ایرانی این شبکه وابسته به انگلیس به چشم می خورد که البته برخی از این نظرات نیز توسط بی بی سی پاک شده است.

 

در حالی که روز به روز به تعداد این نظرات اضافه می شود، بینندگان بی بی سی نیز به شدت در حال ریزش هستند و همین امر موجب مستاصل شدن مسئولان این شبکه شده است. مدیران این شبکه هم که در برنامه دیدبان حاضر به عذرخواهی از ملت ایران نشدند و سعی در القای این مطلب داشتند که اظهار نظر مجری این برنامه سهوی بوده و اشتباه خاصی نبوده، حال نه راه پس دارند و نه را پیش. آنها از طرفی با موج زیادی از معترضین و منتقدین از ایرانیان کشورهای مختلف جهان رو به رو هستند و از سوی دیگر چون در برنامه دیدبان هفته گذشته اقدام به عذرخواهی نکرده اند، مجبور شدن به این کار را شکستی بزرگ برای خود می دانند.

 

کاربران متفق القول به این نکته اذعان کرده اند که به هویت واقعی بی بی سی پی برده و متوجه شده اند نیت گردانندگان بی بی سی چیست و آنها در خدمت چه کسانی هستند.

 

افرادی که در این کمپین ها شرکت می کنند همه آن هایی هستند که از شبکه بی بی سی و دروغ هایش خسته شده اند و دیگر نمی توانند بیش از این دروغ پردازی های این شبکه را تحمل کنند. این ایرانی ها تا به حال صدها هزار کامنت در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند و تصاویر مختلفی را آماده کرده اند که در ادامه بخشی از این کامنت ها و تصاویر را می بینید.

در یکی از اقدامات جالب مسئولین صفحه “آذربایجان، جز لاینفک ایران” تصویری را منتشر کرده اند که در آن از ایرانی ها تقاضا دارند صفحه قیسبوک این شبکه را آنلایک کنند.

 

 

1631019_491

در زیر این عکس کامنت های جالبی نیز دیده می شود

1631026_754

تصاویر مختلف نیز به خاطر  این اهانت بزرگ شبکه بی بی سی ساخته شده است هر کدام آن ها تنها خشم فراوان ایرانیان را نشان می دهد.

1631018_947

1631137_331

1631020_611

1631138_859

 
 
از میان صدها هزار کامنتی که ایرانی ها برای این شبکه گذاشته اند و حتی کامنت هایی که در کمپین های مختلف ضد بی بی سی قرار داده شده است به کامنت های زیر اشاره داریم و می توانید در ادامه این کامنت ها را مطالعه کنید.
 
 
علی: واقعا از چشم همه افتاد ین و ضد ایرانی بودنتون برا همه مسجل شده.درسته که کار حرفه ای میکنید ولی کمی غیرت هم خوب چیزیه از خبرنگاران الجزیره عربی یاد بگبرید وقتی دیدن خبرهای کذبی راجع به سوریه منتشر میشه به نشانه اعتراض این شبکه رو تحریم کردن.

 

مژده : چرا عذر نخواستند؟

 

علیزاده: من خیلی از شبکه شما خوشم میومد وحس میکردم یک شبکه بیطرف هستین ولی واقعا متاسف شدم با این همه ادعای حرفه ایی بودن توسط آقای صادق صبا که الا ن تو برنامه دیده بان صحبت میکرد هیچ کدومتون حاضر نشدین برای اشتباه به این بزرگی یه عذرخواهی کنین نه آقای صبا نه آقای سلطانپور واقعا اینقد مغرورین؟ خوب اشتباه کردین عذرخواهی کنین این رفتار هیچ توجیهی نداره.

 

1631107_958

 

عسل: اظهار تاسف هیچ ارزشی نداره ، اشتباهتون رو بپذیرید و رسما عذر خواهی کنید.

 

ساسان: الان هر چی‌ کامنت بدیم، پاک می‌کنن دوباره. امان از بی‌ سوادی و سانسور. ایهود سلطانپور، عزیزم هم نزن بیشتر، میگن آب قطعه.

 

مهتاب: زحمت کشیدن اقای صبا چه ذوقی می کرد نتانیاههو بهش جواب مثبت داده .چه افتخاری نصیبش شده بود نمیدونست چطور از خودش تشکر کنه بابات اوکی پاقای نتانیاهو.اصلا دستتون درد نکنه این افتخارو نصیب ماهم کردین.واقعا نتانیاهو چه لطفی کردن به مردم ایران!!آخه خجالت بکش اقای صبا.

 

علی: اینا یک سری مامور شبکه اطلاعاتی انگلیس هستن که سیاست خارجی انگلیس رو پیش میبرن و کم کم توهین و مسخره کردن ایران و ایرانی رو میخوان جا بندازن ولی دیگه کور خوندین.

 

1631108_787

1631128_858

 

فریبا: بی بی سی شبکه بی طرف نیست.

 

ایمان: اینجا ایران است سرزمین شیران اگر عقابی بخواهد بر اسمان ان پرواز کند باید بالهایش را باج دهد.عذر خواهی کنید

 

ماهان: قای صبا مصاحبه شما با نتانیاهو از حافظه تاریخی مردم ایران پاک نخواهد شد .بهتر بود که برا پاسخگوئی به اعتراضات به حق مردم ایران در این برنامه حضور نمی یافتید . این مصاحبه شما ثابت کرد که شما برای حفظ جایگاه خود در نزد مسئولین ارشد دست به توجیحات غیر منطقی و غیر اصولی بزنید و هر جا درماندید به جای عذر خواهی مستقیم از واژه متاسفم استفاده کنید . یعنی اینقدر گفتن عذر می خواهیم سخت بود که حاضر شدید چند مرتبه متاسفم بگید ولی عذر می خواهم نگوئید کاش خود را دموکرات و تکنوکرات نمی دونستید .

 

این گوشه کوچکی از اعتراضات کاربران در کمپین های مختلف و شبکه های اجتماعی بود که هر ساعت نیز به تعداد آنها افزوده می شود.

 

1631025_178

1631024_935

 

 

این کمپین ها و اعتراضات حتی در شبکه های اجتماعی داخلی نیز در این چند روز خودنمایی می کرد.

 

1631110_798

1631153_460

1631155_441

1631157_366

 
 

حال باید منتظر ماند و دید بی بی سی با این آبرو رو ریزی تاریخی در روزهای آینده چه خواهد کرد البته این شبکه به جای اینکه به درخواست کاربران خود برای عذرخواهی تن دهد بهتر دید تا معترضین را به قولی بلاک کند.

 

 
سند دروغین بودن ادعای آزادی طلبی شبکه بی بی سی

 

 
 
در میان صفحه های کاربرانی که برای این شبکه بهایی کامنت گذاشته اند با نکته ای بسیار جالب روبرو شدیم که گفتن آن خالی از لطف نیست. شبکه ضد ایرانی بی بی سی در یک اقدام جالب و در حالی که ادعای آزادی طلبی می کند کاربرانی را که به اقدامات این شبکه اعتراض می کنند بلاک می کند.
 
1631033_220