ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۵۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگ > آمریکا سرانجام به آرزویش رسید! / بمباران ایران توسط آمریکا در یک بازی جدید ! + فیلم

آمریکا سرانجام به آرزویش رسید! / بمباران ایران توسط آمریکا در یک بازی جدید ! + فیلم

به نظر می رسد وقتی آمریکا متوجه شد که در عالم واقعیت نمی تواند تعرضی به ایران داشته باشد اما ناامید نشد و بالاخره در دنیای مجازی به آرزوی دیرینه خود رسید! ...

به نظر می رسد وقتی آمریکا متوجه شد که در عالم واقعیت نمی تواند تعرضی به ایران داشته باشد اما ناامید نشد و بالاخره در دنیای مجازی به آرزوی دیرینه خود رسید! ،بازی‌های ویدئویی به بازیگران اجازه می‌دهند به ایران حمله کنند.در یک بازی ویدئویی جدید بازیگران در جایگاه اوباما قرار خواهند گرفت.

به گزارش نکته نیوز به نقل از مشرق : در این بازی ، بازیگران می‌توانند نقش فرماندهی کل قوا را ایفاء نموده و در مورد بمباران ایران و یا اجرای حملات سایبری تصمیم بگیرند.

مرکز “پروژه امنیت ملی ترومن” این بازی را در روز 19 اکتبر معرفی خواهد نمود. این پروژه خود را به صورت یک مرکز رهبرساز معرفی می‌نماید که “نسل جدیدی از رهبران ترقی‌خواه را عضوگیری کرده، آموزش داده و در مناصب مربوطه جای می‌دهد تا امنیت ملی را رهبری نمایند.” گفتنی است واژه ترقی‌خواه اسم رمز سیاسی دموکرات‌ها است.

بنا بر اطلاعات مندرج در بیانیه مطبوعاتی پروژه ترومن در این بازی با عنوان “به من بگو پایان چگونه خواهد بود” بازیگران اجازه خواهند داشت تا هزینه‌ها و خطرات حمله به ایران را بررسی نمایند.

www.9ktenews.com

در ادامه بیانیه چنین نوشته شده است: “این بازی تعاملی و چندرسانه‌ای که در اخبار مرتبط با بازی‌ها و نیز گزارش‌های اطلاعاتی مورد اشاره قرار گرفته است، بازیگران را در جایگاه رئیس‌جمهور قرار می‌دهد، مقامی که متعهد است در صورت عبور ایران از خط قرمز بدین کشور حمله نماید.”

در یک بیانیه دیگر که توسط استفانی دریر (Stephanie Dreyer)، مدیر روابط رسانه‌ای مرکز “پروژه ترومن” منتشر شد چنین آمده است: “در ابتدای جنگ عراق در 2003، زمانی که ژنرال دیوید پتراوس گفت “به من بگویید چگونه این [رویداد] تمام خواهد شد” منظور وی ناراحتی از این امر بود که اگرچه آغاز جنگ عراق آسان بوده است اما چشم‌انداز بازی پایانی اصلا واضح نیست. ده سال بعد، یکی از درس‌های آموخته شده از دومین جنگ طولانی مدت آمریکا این است که در مورد هزینه‌های جنگ و همچنین استراتژی خروج از هر نوع درگیری نظامی باید یک مباحثه و گفتمان صادقانه انجام گیرد. به نظر ما در گفتمان عمومی در مورد ایران این سؤالات مطرح نشده است. هدف از این درس آموختن هزینه‌ها و پیامدهای درگیری نظامی با ایران به آمریکایی‌ها است.”

 

{flvremote}http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/7/29/228000_925.flv{/flvremote}