ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۷:۴۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگ > ماجرای 50 روحانی که برای تبلیغ وارد ورزشگاه ازادی شدند

ماجرای 50 روحانی که برای تبلیغ وارد ورزشگاه ازادی شدند

اقدام ابتکاری و قابل تحلیل جمعی از روحانیون برای حضور در بازی ایران و کره جنوبی جرقه ای بود تا مسئولان عالی فرهنگی کمی به تامل بنشینند و کارنامه مدیریتیشان را مورد ...

اقدام ابتکاری و قابل تحلیل جمعی از روحانیون برای حضور در بازی ایران و کره جنوبی جرقه ای بود تا مسئولان عالی فرهنگی کمی به تامل بنشینند و کارنامه مدیریتیشان را مورد بازبینی قرار دهند.

این روزها برخی رسانه ها خبر از اتفاقی کم سابقه و یا شاید بی سابقه می دهند. 45 روحانی جوان در بازی اخیر ایران و کره جنوبی وارد استادیوم یکصد هزار نفری آزادی شدند.

 

www.9ktenews.com

بنا بر گفته های یکی از طلاب حاضر در ورزشگاه، جوانان با دیدن این روحانیون در فضای استادیوم استقبال خوبی از آنها کرده اند که نمی شود بسادگی ازکنار این حضور پرحاشیه گذشت.
از ترافیک چندین نوبتی برگزاری نمازهای جماعت و پرسش و پاسخ های رنگارنگ که بگذریم، گعده های خوش و بش و عکس های جوانان با طلاب بازار پر رونقی داشت.
صرف نظر از وجوه مثبت این اقدام ، شنیدن چنین خبری علاوه بر متعجب کردن عده ای، تحلیل هایی را مبنی بر وجوح مثبت و منفی این حضور در پی دارد.
-حرکت این تعداد از علما برای حضور در ورزشگاه نوعی اعتراض به ضعف مدیریتی مسئولان فرهنگی است؟
-براستی حضور 45روحانی در ورزشگاه آزادی، به منزله خط شکنی نسل جدید حوزویان برای ورود به صحنه های جدید تلقی می شود؟
-آیا طلاب با دیدن ضعف کشور در عرصه فرهنگی و تذکرات مکرر رهبرمعظم انقلاب مبنی بر لزوم تقویت قوای فرهنگی وارد این عرصه شده اند؟
-با در نظر داشتن فضای خاص ورزشگاه آزادی، این 45 روحانی موجب آسیب به وجهه روحانیت شده اند؟
-پتانسیل عظیم روحانیت برای نقش آفرینی در عرصه فرهنگی ، از حجم وظایف بر زمین مانده وزارت فرهنگ کم می کند؟
برکات و آسیب های حضور علما در ورزشگاه آزادی هر چه که باشد و جواب این سوالات را هر چه که بدهیم وضعیت فرهنگی کشور در شرایطی قرار گرفته ، که رهبر معظم انقلاب بعنوان سکان دار نظام در اکثر سخنرانیهایشان با گلایه از نابسامانیهای فرهنگی نگرانیشان را در این خصوص ابراز کردند .
چند روز قبل بود که درس خارج حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با موضوع هجو آغاز شد و ایشان بار دیگر انگشت اشاره شان را به سمت جریان فرهنگی کشور بردند و در خصوص رسانه ها مطالبی را بیان فرمودند.
از این رو باید اذعان داشت اقدام ابتکاری و قابل تحلیل جمعی از روحانیون برای حضور در بازی ایران و کره جنوبی جرقه ای بود تا مسئولان عالی فرهنگی کمی به تامل بنشینند و کارنامه مدیریتیشان را مورد بازبینی قرار دهند.