ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۴:۱۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگ > ابوالفضل پور عرب در سن 51 سالگی در گذشت ؟ عکس / تکذیب شد و ایسنا عدرخواهی کرد !

ابوالفضل پور عرب در سن 51 سالگی در گذشت ؟ عکس / تکذیب شد و ایسنا عدرخواهی کرد !

ابوالفضل پورعرب ـ بازيگر سينما و تلويزيون ايران ـ در 51سالگي از دنيا رفت !   به گزارش ايسنا، اين خبر را دقايقي پيش، احمد ميرعلايي ـ مديرعامل بنياد سينمايي فارابي ـ اعلام كرد.   مهدي احمدي، تهيه‌كننده ...

ابوالفضل پورعرب ـ بازيگر سينما و تلويزيون ايران ـ در 51سالگي از دنيا رفت !


 

www.9ktenews.com ابوالفضل پورعرب

به گزارش ايسنا، اين خبر را دقايقي پيش، احمد ميرعلايي ـ مديرعامل بنياد سينمايي فارابي ـ اعلام كرد.

 

مهدي احمدي، تهيه‌كننده سينما، هم با تاييد اين خبر به ايسنا گفت: اين اتفاق صبح امروز در بيمارستان افتاده است و پيگير برپايي مراسم‌هاي اين بازيگر هستيم.

 

گفته مي‌شد، پورعرب به سرطان مبتلاست.

 

چند روز پيش، عكس‌هاي تكان‌دهنده‌اي كه از ابوالفضل پورعرب، سوپراستار دهه‌‌هاي 60 و 70 منتشر شد، مخاطبان را متأثر كرد.

 

ابوالفضل پورعرب كه با فيلم «عروس» بهروز افخمي در سال 1369 مطرح شد، متولد 1340 در تهران بود و تحصيلات خود را در رشته بازيگري و كارگرداني تئاتر از دانشسراي هنر به پايان رساند. او سال 1359 با فعاليت در تئاتر و بازي در نمايش «ماموريت حساس» كار هنري خود را آغاز كرد.

 

 

پورعرب با فيلم «زخمه» به كارگرداني خسرو ملكان در سال 1362 وارد سينما شد و در ادامه در فيلم «دزد و نويسنده» به عنوان دستيار كارگردان فعاليت كرد.

 

ابوالفضل پورعرب به عنوان جوان اول فيلم‌هاي دهه 70 نقش‌هاي زيادي را بازي كرد كه از جمله آن‌ها مي‌توان به «قرباني»، «آواز تهران»،‌ «نرگس»، «رابطه پنهاني»، «مهاجران»، «سوء ظن»، «دو روي سكه»، «نيش»، «چهره»، «مرضيه»، «بهشت پنهان»، «در كمال خونسردي»، «بي‌قرار»، «مردي شبيه باران»، «قاصدك»، «حماسه قهرمانان»، «غريبانه»، «باد و شقايق»،«جواني»، «مردي از جنس بلور»، «عشق كافي نيست»، «معصوم»، «دست‌هاي آلوده»، «رقص شيطان»، «همسر دلخواه من»، «تيك» و «زنداني 707» اشاره كرد.

 

اين بازيگر از اوايل دهه 80 دوران كم كاري‌اش در سينما آغاز شد و بيش‌تر در مجموعه‌هاي تلويزيوني به ايفاي نقش پرداخت.

 

ابوالفضل پورعرب در سال 1375 براي فيلم «مردي شبيه باران» موفق به دريافت سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش اول مرد شد. همچنين براي فيلم «عروس» از جشنواره پيونگ يانگ جايزه بازيگري گرفت.

 

خبر فوت ابوالفضل پورعرب و مرگ آن در بيمارستان كذب محض است.

پوريا پورعرب پسر ابوالفضل پورعرب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: پدرم در حال حاضر حالش خوب بوده و در خانه در سلامت كامل به سر مي برد.

وي افزود: از شنيدن اين خبر شوكه شدم و متاسفم از اينكه چرا يك خبرگزاري بدون هيچ اطلاع موثقي چنين خبري را منتشر مي كند و من قطعا از اين خبرگزاري شكايت خواهم كرد.

خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) كه همواره بر انتشار «خبرهاي بامنبع» تأكيد دارد، اين خبر را هم بر اساس اظهارات يك مدير سينمايي در جمع و در يك برنامه‌ رسمي و همچنين تأييد مجدد آن توسط يك تهيه‌كننده‌ سينما ارسال كرد، كه بدين وسيله از ابوالفضل پورعرب، خانواده‌ اين هنرمند و مخاطبان پوزش مي‌طلبد.