ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۴:۱۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, اقتصاد > اخراج ۳۹ هزار پاکستانی از عربستان به خاطر مشکلات مالی

اخراج ۳۹ هزار پاکستانی از عربستان به خاطر مشکلات مالی

اخراج ۳۹ هزار پاکستانی از عربستان به خاطر مشکلات مالی اسلام آباد - ایرنا - رسانه های های پاکستان روز سه شنبه به نقل از منابع رسانه ای عربستان نوشتند که این کشور در طول چهار ...

اخراج 39 هزار پاکستانی از عربستان به خاطر مشکلات مالی

اخراج ۳۹ هزار پاکستانی از عربستان به خاطر مشکلات مالی

اسلام آباد – ایرنا – رسانه های های پاکستان روز سه شنبه به نقل از منابع رسانه ای عربستان نوشتند که این کشور در طول چهار ماه اخیر بیش از ۳۹ هزار تبعه پاکستانی را که برای کار به عربستان رفته بودند، با نسبت دادن اتهام های مختلف به آنها، اخراج کرده است.

به گزارش نکته نیوز:

رسانه های پاکستان به نقل از روزنامه عربستانی ‘گازتا’ نوشتند که این رژیم عربی بیش از ۳۹ هزار تبعه پاکستانی را به دلیل آنچه مقامات سعودی نقض قوانین روادید و نگرانی‌های امنیتی و تروریستی خوانده اند، از عربستان اخراج کرده است.
سرقت، جعل اسناد، قاچاق مواد مخدر و نگرانی های امنیتی و تروریستی و حتی مرتبط دانستن برخی از این افراد با گروه تروریستی داعش از جمله ادعاها و اتهاماتی است که مقامات سعودی به دهها هزار تبعه و کارگر پاکستانی نسبت داده اند تا بتوانند آنان را بدون دردسر، از کشور خود اخراج کنند.
در ماه های گذشته، هزاران نفر از کارگران پاکستان در عربستان، به دلیل پرداخت نشدن ماه ها حقوق آنها از سوی شرکت های سعودی ورشکسته، در شهرهای مختلف عربستان دست به تحصن اعتراض آمیز زدند و اعضای خانواده های آنان نیز در شهرهای مختلف پاکستان تجمع های اعتراض آمیز برگزار کردند.

اخراج 39 هزار پاکستانی از عربستان به خاطر مشکلات مالی

عربستان همچنین همه ساله تعدادی از اتباع پاکستانی را بدون اینکه مورد محاکمه قرار دهد و اتهامات ادعایی علیه آنها ثابت شود، گردن می زند.
کاهش بهای در سال های گذشته که دلیل عمده آن، سیاست های اتخاذ شده از سوی خود عربستان بود، باعث وارد شدن ضربه سنگین بر پیکر اقتصاد این کشور وابسته به درآمدهای نفتی کلان شده است.
عربستان سعودی در سال ۲۰۱۷ با کسری بودجۀ حدوداً ۵۳ میلیارد دلاری مواجه است.