ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۱۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد, امنیت ملی, تاریخ, جامعه, حوادث, خبر ويژه, خواندنی, علمي, فرهنگ, يادداشت > در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟

در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟

در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟   مهدی چمران، رییس شورای شهرتهران در پیش خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به حادثه پلاسکو تاکید کرد: بازی کردن با جان افراد در فضای مجازی و کاسبکاری سیاسی در ...

در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟

 
مهدی چمران، رییس شورای شهرتهران در پیش خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به حادثه پلاسکو تاکید کرد: بازی کردن با جان افراد در فضای مجازی و کاسبکاری سیاسی در این شرایط حاد درست نیست.

وی افزود: این ساختمان گازکشی نداشت و قدیمی بود و از گازوئیل برای گرمایش استفاده می‌کرد. طبقات بالا نیز مملو از گازوئیل بود. این ساختمان ۱۵ طبقه دیشب در حد یک ساختمان سه طبقه بود که امروز بعد از آواربرداری‌ها مانند سازه‌ای دو طبقه شده است.

به گفته وی، نیروهای عملیاتی با دستگاه‌های برش لیزری که جزو جدیدترین تجهیزات برش است و هنوز در مرحله آزمایشگاهی است در حال انجام عملیات هستند.

چمران ضمن اشاره به اعلام ۱۴ اخطار به مالکان این ساختمان طی سه سال گذشته، تصریح کرد: آخرین اخطار در مردادماه ابلاغ شد که به دادستانی، قوه قضاییه، فرمانداری و استانداری نیز رونوشتی از آن رفته است. ما هشدار می‌دهیم که ساختمان‌های دیگری نیز با چنین شرایطی وجود دارند.

 

در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟

**۱۲:۴۸: بازدید فرمانده ناجا از محل حادثه پلاسکو

در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟

**۱۲:۵۴: تلاش نیروهای عملیاتی برای دسترسی به طبقات زیرین پلاسکو از راه فاضلاب

به گزارش ایسنا، نیروهای آتش‌نشانی در حال تلاش هستند تا از قسمت‌های مختلف از جمله کانال فاضلاب خود را به زیر ساختمان پلاسکو برسانند، اما هنوز خبری از موفقیت آنها در دست نیست.

بتن‌آرمه‌ها تبدیل به مانعی بر سر راه آتش‌نشانان شده است و برداشتن آنها کار بسیاری سختی است. نیروهای برشکار در حفر تونل آتش‌نشانان را همراهی می‌کنند تا بتوانند بتن آرمه‌ها را برش دهند.

در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟

**۱۳:۰۱: آتش نشانان تاوان سوء مدیریت را پس می‌دهند /وجود ۳۰۰۰ ساختمان ناایمن در تهران

خبری بود که معصومه آباد، رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران در حاشیه بازدید از عملیات امدادرسانی در شمال ساختمان پلاسکو اعلام کرد و گفت: متاسفانه از ۱۷ هزار بازدیدی که از ساختمانهای سراسر تهران انجام شده،‌ ۳۰۰۰ ساختمان گزارش غیر ایمن بودن دریافت کرده‌اند، یعنی ۳۰۰۰ ساختمان ناایمن به مانند پلاسکو در تهران است که سرنوشتی مشابه این سازه خواهند داشت.

**۱۳:۱۰: آتش نشانان با استفاده از پشت بام پاساژ کویتی ها به مهار دود و ایمن سازی پلاسکو مشغولند

در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟

**۱۳:۱۰ : آتش‌نشانان بخشی دیگر از نمای فلزی چند تنی ساختمان پلاسکو را جابجا کردند

در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟

**۱۳:۱۰: حضور رییس اتاق اصناف در محل حادثه پلاسکو

در پی حادثه پلاسکو چه اتفاقاتی افتاد؟

**۱۳:۵۲: آخرین خبر از روند آواربرداری پلاسکو را داوری، معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران اعلام کرد و گفت: در حال بررسی نقشه‌ها و مسیرهایی هستیم که هرچه سریع‌تر افراد را پیدا کنیم. از سمت شمال و غرب نیز تونل زده بودیم اما کسی را پیدا نکردیم.

وی درخصوص برخی شایعات مبنی بر شنیده شدن صدای محبوسان زیر آوار نیز گفت: تاکنون خبر مستندی برای ما در این خصوص وجود نداشته است. با همکاری سازمان هلال‌احمر و سنگ‌های زنده یاب در همه نقاط تلاش کرده‌ایم نشانی از زیر آوارماندگان پیدا کنیم اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.
**۱۳:۴۵: امیرپوردستان، جانشین فرمانده کل ارتش در محل حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو حاضر شد و از اعلام آمادگی ارتش برای کمک به آواربرداری پلاسکو خبر داد.
**۱۳:۵۹: جزییات آواربرداری پلاسکو از زبان فرمانده عملیات آواربرداری را مازیار حسینی به عنوان فرمانده عملیات آواربرداری پلاسکو بیان و تاکید کرد که این آواربرداری بدلیل پیچیدگی عملیات تجهیزات خاصی می‌خواهد حال آنکه تجربه‌اش برای اولین بار در ایران رخ داده و در دنیا نیز کم‌نظیر است به گونه‌ای که در خود آمریکا نیز تنها تجربه ریزش برج‌های دوقلو وجود دارد.

حسینی زمان دقیقی برای پایان این عملیات اعلام نکرد.

**۱۴:۰۵: امانی، معاون برنامه ریزی شهرداری تهران بحث بررسی نقشه فاضلاب پلاسکو برای کمک به محبوس‌شدگان را تشریح و آن را راهی برای دسترسی به زیر پلاسکو عنوان کرد.

**۱۴:۱۵: احتمالا ظرف ۷۲ ساعت آینده عملیات آواربرداری و رسیدگی به مفقودین پایان می‌یابد پروانه مافی نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درگفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر گفت: براساس گفته اعضای ستاد بحران این امیدواری وجود دارد که ظرف ۷۲ ساعت آینده عملیات آوار برداری و رسیدگی به مفقودین پایان یابد.

**۱۴:۲۴: ملکی، سخنگوی ستاد مدیریت بحران حادثه ساختمان پلاسکو ضمن بیان اینکه وضعیت زیر آوار بحرانی است/انتظار زنده ماندن کسی را نداریم توضیح داد که هنوز کسی را بیرون نکشیده‌ایم. شعله های نهفته همچنان وجود دارند و تقریبا نمی‌توانیم انتظار زنده ماندن کسی را داشته باشیم.

**۱۴:۳۳: محمدرضا بیدخام، مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات از وصل مجدد تلفن‌های محدوده پلاسکو خبر داد. به گفته وی از مجموع حدود ۳۵۰۰ خط که به دلیل قطعی برق با اختلال مواجه شده بودند و از ساعات اولیه صبح امروز امور مربوط به وصل مجدد آنها انجام شد، در حال حاضر تنها ۱۳۰۰ خط مربوط به واحدهای خود ساختمان پلاسکو قطع است.

**۱۴:۴۷: عملیات آوار برداری هم اکنون/عمده عملیات به بخش شمالی و در پارکینگ پاساژ مجاور معطوف شده است/ورود به آن بخش همچنان برای حضور رسانه ها ممنوع است.
ایسنا