ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۵۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > گرانترین خرمای جهان را ببینید + عکس

گرانترین خرمای جهان را ببینید + عکس

گرانترین خرمای جهان را ببینید + عکس نکته نیوز به نقل از سایر سرویس ها خبر داد : پژوهشگران جهرمی درحالی موفق به کاشت گران قیمت ترین خرمای جهان شدند که این درخت به بار نشت. گران ...

گرانترین خرمای جهان را ببینید + عکس

گرانترین خرمای جهان را ببینید + عکس

نکته نیوز به نقل از سایر سرویس ها خبر داد : پژوهشگران جهرمی درحالی موفق به کاشت گران قیمت ترین خرمای جهان شدند که این درخت به بار نشت.

گران قیمت ترین خرمای جهان در ایران + عکس

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی جهرم گفت:خرمای مجول، نخستین رقم تجاری دنیاست که ۱۰ سال پیش وزارت جهاد کشاورزی آن را از آفریقا به ایران آورد و در ایستگاه های تحقیقات کشاورزی به صورت آزمایشی کشت شد.
زرگری افزود:با تلاش محققان مرکز تحقیقات کشاورزی جهرم و کارهای اصلاحی این رقم امسال در جهرم به بار نشست و با کیفیت بالا و به عنوان رقم سازگار به باغداران استان و کشور معرفی شد.

وی گفت:مشارکت فعال محققان این مرکز با انجام دادن کارهای پژوهشی و تکثیر پایه اصیل و اولیه این رقم برای افزایش و ارتقای کیفیت تولید خرمای کشور با آزمایش های قرنطینه ای و گردافشانی آغاز شد.

زرگری با اشاره به قیمت ۲۰ دلاری هر کیلو خرمای مجول در بازار جهانی گفت:نیمه خشک بودن، محصول دهی بالا، پوست نازک، نسبت بالای گوشت به پوست و قیمت مناسب در بازار جهانی از مزایای بارز این خرماست.