ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۶:۵۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > افشاگری کیهان درباره پاداش ۸۵۶ میلیونی اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی + سند

افشاگری کیهان درباره پاداش ۸۵۶ میلیونی اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی + سند

 با آنکه خبر مذکور، مربوط به یک تخلف قانونی معاون اول دولت و نیز بهره‌مندی وی از پاداش نجومی بود و کارخانه سیمان تهران در این بین جایگاهی به لحاظ قانونی و حقوقی نداشت. به گزارش ...

 با آنکه خبر مذکور، مربوط به یک تخلف قانونی معاون اول دولت و نیز بهره‌مندی وی از پاداش نجومی بود و کارخانه سیمان تهران در این بین جایگاهی به لحاظ قانونی و حقوقی نداشت.

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1394/02/15/139402151545284425243183.jpg

به گزارش نکته نیوز : کیهان در ادامه می نویسد: با استقبال از جوابیه ارسالی، آن را به فال نیک گرفته و فرصتی برای آگاهی بیشتر مردم و ارائه اسناد می‌داند. در زیر متن جوابیه و پاسخ را می‌خوانید:

احتراماً به دنبال درج مطلبی تحت عنوان «سهم معاون اول از پاداش سیمان تهران» روابط عمومی شرکت این اقدام را بزرگ‌نمایی رسانه‌ای برای جذب مخاطب اعلام کرده و توضیحات ذیل را برای تنویر افکار عمومی ارائه می‌نماید:

۱- شرکت سیمان تهران به عنوان یک شرکت بورسی بصورت شفاف، طبق قانون تجارت و ضوابط سازمان بورس اوراق بهادار مجامع سالیانه خود را برگزار نموده و کلیه درآمدها، هزینه‌ها و پرداخت‌های آن به تصویب مجامع عمومی خود رسیده است و صورتهای مالی مذکور جهت اطلاع عموم بلافاصله در سیستم کدال بورس اوراق بهادار منتشر می‌گردد.

۲- پاداش مصوب مجمع عمومی سهامداران طی سال‌های ۱۳۸۹-۹۲، براساس مستندات مالی موجود که در سایت کدال بورس اوراق بهادار موجود می‌باشد و بسیار کمتر از مبلغ پیش‌بینی شده در قانون تجارت می‌باشد به نسبت سهام بنیاد مستضعفان در وجه آن بنیاد پرداخت شده است و بنیاد مستضعفان نیز براساس فرمول مورد نظر خود بخشی از آن را در وجه مدیرعامل و دیگر اعضای هیئت مدیره پرداخت نموده است.

۳- آقای دکتر جهانگیری تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۲ به عنوان عضو غیرموظف هیئت مدیره با شرکت سیمان تهران همکاری داشته و از تیرماه سال ۱۳۹۲ از عضویت در هیئت مدیره کتباً استعفا نموده و موارد مندرج در جریده کیهان در خصوص عضویت ایشان در هیئت مدیره این شرکت تا سال ۱۳۹۳ کذب محض می‌باشد.

پاسخ به جوابیه:

۱- آنچه در بند اول و دوم جوابیه شرکت سیمان تهران آمده، بیش از آنکه جوابیه باشد، تاییدی است بر خبر کیهان! توضیح اینکه در خبر منتشره، اعلام شده بود که اسحاق جهانگیری، از سال ۸۹ تا ۹۳ عضو هیئت مدیره بوده و در این مدت ۸۶۵ میلیون تومان پاداش به هیئت مدیره پرداخت شده است. در جوابیه هم دقیقا تصریح شده که پاداش وی از طریق صاحب سهام (بنیاد مستضعفان)پرداخت شده است! آیا این عبارت به معنی تکذیب و رد خبر کیهان است یا اقرار صریح به صحت خبر!؟ هرچند در همین جوابیه، از بیم آگاهی مردم از جزئیات، هیچ اشاره‌ای به سهم دریافتی جناب جهانگیری نشده است!

۲- در بند سوم جوابیه ادعا شده، آقای جهانگیری در تیرماه سال ۹۲ از عضویت در هیئت مدیره‌ استعفا داده است! این ادعا با توجه به اسناد موجود و سایت رسمی‌، کذب محض است و معلوم نیست جوابیه‌نویسان، چطور بی‌توجه به سندی چنین آشکار و روشن، مرتکب چنین خطایی شده‌اند‌!
سیمان تهران در حالی مدعی شده اسحاق جهانگیری از تیرماه سال ۱۳۹۲ از هیئت مدیره استعفا داده که  بر اساس گزارش رسمی این شرکت، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام روز دوشنبه مورخ ۲۳/۴/۱۳۹۳ به ریاست اسحاق جهانگیری برگزار شده است! یعنی وی تا آن تاریخ همچنان رئیس هیئت مدیره سیمان تهران بوده است! این تاریخ یعنی یک سال پس از ادعای استعفای جناب معاون اول! (سند شماره یک)

پاداش 865 میلیون تومانی جهانگیری و هیئت مدیره سیمان تهران + اسناد

تنها در آن تاریخ بوده که جهانگیری از عضویت در هیئت مدیره کنار کشیده است! این یعنی وی در حالیکه به مدت یک سال معاون اول رئیس‌جمهور بوده، همزمان و برخلاف قانون، به عنوان رئیس در هیئت مدیره شرکت سیمان تهران حضور داشته  و از مزایای آن‌، از جمله پاداش نجومی استفاده کرده است! (سند شماره دو)

پاداش 865 میلیون تومانی جهانگیری و هیئت مدیره سیمان تهران + اسناد