ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۵۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > خریدخودروی لوکس ارزان قیمت

خریدخودروی لوکس ارزان قیمت

هنگام خریدن یک خودروی دست‌دوم، «قیمت» مهم‌ترین اصل می‌شود. در این حالت باید از مفید بودن ذره‌ذره پولی که می‌خواهید خرج کنید، مطمئن شوید. این موضوع در مورد خودروهای لوکس مدرن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. ...

هنگام خریدن یک خودروی دست‌دوم، «قیمت» مهم‌ترین اصل می‌شود. در این حالت باید از مفید بودن ذره‌ذره پولی که می‌خواهید خرج کنید، مطمئن شوید. این موضوع در مورد خودروهای لوکس مدرن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در همین حال، تجربه داشتن چنین خودروهای لوکسی دیگر منحصر به افراد بسیار ثروتمند نیست.

1

۴- افت سریع و قابل‌توجه قیمت

به لطف این قابلیت خودروهای لوکس، می‌توان به بسیاری از مدل‌های سطح بالای ب‌ام‌و و خودروهای فوق‌العاده لوکس مرسدس‌بنز با یک قیمت مناسب دسترسی پیدا کرد. مهم‌ترین موضوعی که خرید آن‌ها را مقرون به صرف می‌کند، وضعیت بهینه آن‌ها در منحنی افت قیمت است؛ یعنی حالتی که صاحبان اولیه ثروتمند آن‌ها از نگهداری خودروهایشان خسته شده‌اند و به دنبال چیزی جدیدتر و هیجان‌انگیزتر می‌گردند.

به گزارش پدال،از آنجا که مالکان اولیه توجه زیادی به این کاهش قیمت نسبت به قیمت خریداری‌شده ندارند، برای فروختن خودروی خود تخفیف‌های وحشتناکی می‌دهند و درصد آن گاهی تا ۶۰ درصد هم می‌رسد؛ یعنی در بازار خودروهای دست‌دوم می‌توانید خودروهایی که قیمت نوی آن‌ها ۱۰۰ هزار دلار است و تنها متعلق به چند سال پیش هستند، زیر ۴۰ هزار دلار خریداری کنید.

۳- برای افرادی که نمی‌توانند از عهده قیمت یک مدل جدید برآیند

بسیاری از خودروسازان خودروهای خود را در شرایط محیطی مختلف برای شبیه‌سازی شرایط رانندگی و آب‌وهوایی آزمایش می‌کنند. این آزمایش برای ایجاد اطمینان از عملکرد خودرو در استفاده‌های روزمره است. ولی کمپانی‌هایی مانند آئودی، ب‌ام‌و و مرسدس‌بنز خودروهای خود را برای نجات انسان در شرایط بسیار سخت مورد آزمایش قرار می‌دهند. یک مرسدس‌بنز کلاس S قطعاً برای چنین شرایطی خود را آماده کرده است.

2

مهم‌ترین دلیل این آزمایش‌های پرخرج و گسترده آن است که خودروساز به خوبی می‌داند که بخش عمده‌ای از عمر مفید محصولاتش نه در یک پارکینگ یک شرکت برای خودنمایی مدیر و رؤسا، بلکه برای انجام کارهای مردم عادی صرف می‌شود. این خودروها در عمل برای بازار خودروهای دست‌دوم طراحی و ساخته می‌شوند؛ جایی که به‌شدت از آن‌ها کار کشیده می‌شود. بنابراین در خودروهایی که ظاهر بسیار پیچیده‌ای دارند، توجه زیادی به جزئیات، صلبیت و ایمنی درازمدت آن‌ها می‌شود.

۲- یک خودروی لوکس دست‌دوم اغلب از یک خودروی معمولی ایمن‌تر است.

وقتی میلیون‌ها دلار صرف تحقیق و توسعه مدلی می‌کنید، برای ارتقای یک شاسی از جوش‌های طولانی استفاده می‌کنید و همین‌طور تجهیزات ایمنی گران‌قیمت و اضافی در آن به کار می‌برید، در نهایت خودرویی در اختیار خواهید داشت که در هر شرایطی جان سرنشینانش را نجات خواهد داد. اگرچه در خودروهای دست‌دوم قیمت‌ها افت می‌کنند، ولی سیستم‌های ایمنی هنوز همان عملکرد موردنظر را خواهند داشت و از آنجا که قوانین فیزیک هیچ‌وقت تغییر نمی‌کنند، این خودروها هنوز جزو ایمن‌ترین خودروهای جاده خواهند بود. خودروهای لوکس تنها محصولات یک خودروساز هستند که قیمت تمام شده در آن‌ها از اولویت کمتری برخوردار بوده است و بنابراین، از لحاظ کیفیت در سطح بالای قرار دارند.


3

به عنوان مثال این مرسدس 420SEL را در نظر بگیرید که در حال حاضر، با قیمت بسیار خوبی می‌توان آن را خرید. اگر ایمنی جزو اولویت‌های نخست شما باشد، هیچ‌چیز به اندازه این خودرو نمی‌تواند نیازهای شما را برآورده کند.


4 5