ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۱۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > نگرانی سرمایه‌گذاران از اثر کاهشی طلا

نگرانی سرمایه‌گذاران از اثر کاهشی طلا

با توجه به افزایش تقاضا برای طلا در معاملات امروز، این فلز گران بها در آستانه ثبت بیشترین رشد هفتگی خود در 10 ماه گذشته قرار گفته است اما سرمایه گذاران در آستانه انتشار گزارش ...

505b8_12-10-20-73147gold27

با توجه به افزایش تقاضا برای طلا در معاملات امروز، این فلز گران بها در آستانه ثبت بیشترین رشد هفتگی خود در 10 ماه گذشته قرار گفته است اما سرمایه گذاران در آستانه انتشار گزارش مشاغل آمریکا مضطرب و نگران هستند.

گزارش مشاغل آمریکا به علت تاثیرش بر دلار و سیاست های پولی فدرال رزرو، به عنوان معیار رشد اقتصادی این کشور محسوب می شود. در صورت قوی بودن این گزارش، احتمال افزایش قریب الوقوع نرخ بهره بانکی در این کشور بالا می رود که این امر می تواند از جذابیت طلا بکاهد.

بر اساس نظرسنجی رویترز، پیش بینی می شود که 230 هزار فرصت شغلی بر بازار کار آمریکا در ماه گذشته افزوده شده و نرخ بیکاری بدون تغییر در حد 5.8 درصد باقی مانده باشد.

هووِی لی تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت، اگر آمارها امشب از 230 هزار فراتر برود، طلا به سرعت کاهش می یابد. یک گزارش قوی، می تواند طلا برای باقی مانده روزهای سال به زیر 1200 دلار برساند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با یک دلار و 8 سنت کاهش 1204.19 دلار معامله شد. این فلز گران بها در آستانه ثبت 3.3 درصد رشد هفتگی قرار دارد که بیشتری افزایش از ماه فوریه به شمار می رود.

در ماه های اخیر، آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا و افزایش ارزش دلار، قیمت طلا را به پایین ترین حد در 4 سال و نیم اخیر رسانده است. همچنین کاهش قیمت نفت به کمترین رقم در 5 سال گذشته نیز بر این فشارها افزوده است.