ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۷:۵۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > رییس شورای ملی زیتون در واکنش به گرانی روغن زیتون: بهترین روغن زیتون ایرانی از آب شرب هم ارزان تر است

رییس شورای ملی زیتون در واکنش به گرانی روغن زیتون: بهترین روغن زیتون ایرانی از آب شرب هم ارزان تر است

رییس شورای ملی زیتون نیز در نشست خبری همایش ملی زیتون ابتدا به آمارهاي وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: طبق اين آمارها هزينه سالانه براي درمان هر ايراني يك ميليارد تومان است و ميانگين سن سكته ...

رییس شورای ملی زیتون در واکنش به گرانی روغن زیتون: بهترین روغن زیتون ایرانی از آب شرب هم ارزان تر است

رییس شورای ملی زیتون نیز در نشست خبری همایش ملی زیتون ابتدا به آمارهاي وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: طبق اين آمارها هزينه سالانه براي درمان هر ايراني يك ميليارد تومان است و ميانگين سن سكته در ايران به 32 سال رسيده، در حالي كه با مصرف روغن زيتون اين آمارها مي‌توانند بهبود پيدا كنند.

سید احمد بلندنظر خاطرنشان کرد: هر فردی با مصرف روزانه 50 گرم روغن زیتون با کیفیت طي 60 سال ، بدن خود را در برابر هرگونه بیماری قلبی و عروقی تضمین می کند در حالی که هزینه این مصرف نیز در حدود هفت ميليون و 200 هزار تومان ‌می شود اما هزینه ای که یک عمل جراحی قلب و عروق برای فرد به دنبال دارد بالغ بر 20 میلیون تومان می شود.
طبق آمارهاي ارائه شده بلندنظر سطح زير كشت زيتون در ايران 103 هزار تن است كه از اين ميزان 60 درصد آن بارور است.
وي همچنين بيان كرد: ایران سالانه نيازمند واردات شش تا 10 هزار تن زيتون است كه از كشورهاي اسپانيا، يونان، تركيه، سوريه، تونس و ايتاليا تامين مي‌شود.
رييس شوراي ملي زيتون همچنين براي مصرف زيتون توصيه‌هايي را بيان كرد و متذكر شد: مردم از مصرف زيتون‌هاي مغزدار و همچنین زیتون سياه جدا خودداری کنند و تنها زيتون سبز را برای مصرف غذایی استفاده کنند.
اين فعال بخش خصوصي همچنين به چگونگي تشخيص روغن زيتون تقلبي از روغن زيتون سالم نيز اشاره كرد و افزود:‌ رنگ روغن زيتون با كيفيت، سبز متمايل به زرد است و بوي ميوه زيتون يا علف يا گوجه فرنگي مي‌دهد.
وی همچنین در خصوص اینکه عنوان می شود روغن زیتون در کشور گران است، گفت: قیمت بهترین نوع روغن زیتون در ایران حتی از نرخ آب شرب هم ارزان تر است. به گفته بلندنظر، فقر فرهنگی مصرف زیتون و روغن زیتون در کشور منجر به آن شده است که این محصول جایگاه چندانی در سفره غذایی عموم مردم نداشته باشد.
3939

دانلود دانلود