ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۲۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > احمدی نژاد:به عنوان مطلع می گویم،کشور هیچ مشکل اقتصادی ندارد/ دلیلی ندارد مردم درخانه های تنگ زندگی کنند

احمدی نژاد:به عنوان مطلع می گویم،کشور هیچ مشکل اقتصادی ندارد/ دلیلی ندارد مردم درخانه های تنگ زندگی کنند

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نوسانات اخیر در بازار ارز و سکه تاکید کرد: به عنوان مطلع می گویم هیچ مشکلی در اقتصاد کشور وجود ندارد و ما از ثبات ...

احمدی نژاد:به عنوان مطلع می گویم،کشور هیچ مشکل اقتصادی ندارد/ دلیلی ندارد مردم درخانه های تنگ زندگی کنند

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نوسانات اخیر در بازار ارز و سکه تاکید کرد: به عنوان مطلع می گویم هیچ مشکلی در اقتصاد کشور وجود ندارد و ما از ثبات اقتصادی برخورداریم.

محمود احمدی نژاد نیمروز پنج شنبه در آیین افتتاح 14پروژه عظیم صنعتی، معدنی و عمرانی در مجتمع مس سرچشمه کرمان گفت: البته دشمنان فشار می آورند ولی باید بگویم که ملت آماده است.

وی افزود: دشمنان همه توان خود را برای فشار بر ایران به کار می گیرند و البته ما از دشمن انتظار مهربانی نداریم.

رییس جمهور در ادامه به طرح مسکن مهر اشاره کرد و گفت: پروژه مسکن مهر تا رفع کامل دغدغه های موجود در زمینه مسکن ادامه خواهد یافت.

احمدی نژاد، ضرورت دستیابی به وضعیت مطلوب در عرصه حمل و نقل، تامین مسکن مناسب و ارزان برای همه ایرانیان و استفاده از صنایع پایین دستی برای بهره مندی از ارزش افزوده بالاتر و توجه به مسایل نیروی انسانی شاغل در بخش صنایع را از سوی وزارت راه و شهرسازی و صنعت ، معدن و تجارت را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود : باید همه ظرفیت مس کشور فعال شود و امروز در عرصه معدن و اکتشاف و تولید پایه می توانیم رتبه های نخست جهان را با همت کارگران و متخصصان کشور کسب کنیم .

رییس جمهور اظهار داشت: شاید در بازده 10 ساله بتوان ظرفیت تولید مس کشور را به یک میلیون تن رساند اما ارزش افزوده در عرصه مس مربوط به تولید خام و پایه نمی شود و باید توجه داشت که بخش مهمی از ارزش افزوده صنعت مس در صنایع پایین دستی است.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد درآمد سرانه استان کرمان بالا است اما مردم از آن بهره مند نمی شوند و اگر صنایع پایین دستی مس احداث شود درآمدهای این بخش در زندگی مردم نیز وارد خواهد شد.

وی گفت : می توان در هر شهرستان ،واحدی در بخش صنایع پایین دستی مس تاسیس کرد تا هم جوانان مشغول به کار شوند و هم ارزش افزوده صنعت مس، نصیب کشور شود.

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت توجه به نیازهای نیروی انسانی زحمت کش در بخش صنعت مس اظهار داشت: برخی مشکلات کارگران این عرصه باید رفع شود و شرکت های واسطه ای نیروی انسانی نیز باید در کل کشور از جمله صنعت مس حذف شوند .

احمدی نژاد افزود: می توان با ارایه آموزش های مفید و موثر از فرزندان بازنشستگان صنعت مس با اجرای طرح های جدید استفاده کرد.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح های حمل و نقل و ارتباطی از جمله توسعه فرودگاه رفسنجان، وضعیت مطلوبی در عرصه حمل و نقل استان کرمان ایجاد شود.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به احداث بیش از پنج هزار واحد مسکن مهر در رفسنجان به عنوان اقدامی بزرگ، تاکید کرد : پروژه مسکن مهر باید تا آنجا ادامه پیدا کند که بورس بازی ، فشار سنگین به مردم و دغدغه های موجود در زمینه تامین مسکن بطور کامل از بین برود .

احمدی نژاد با اظهار امیدواری از اینکه حتی یک ایرانی بدون مسکن نباشد، لزوم تغییر شکل خانه ها بخصوص در استان های دارای زمین های وسیع را مورد تاکید قرار داد و گفت : دلیلی ندارد مردم در اماکن کوچک و تنگ اسکان داده شوند ، بلکه باید فضای وسیع متناسب با فرهنگ و آرمانهای الهی و انسانی در اختیار مردم قرار گیرد .

/3131

دانلود دانلود