ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۲:۵۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > شوک قیمتی شبانه طلا/صعود ۶۰ دلاری

شوک قیمتی شبانه طلا/صعود ۶۰ دلاری

در حالی که عصر روز گذشته قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به 1650 دلار نیز تنزل کرده بود، در جریان معاملات شب گذشته، این نرخ بار دیگر تا 1710 دلار صعود کرد.بدین ترتیب ...

شوک قیمتی شبانه طلا/صعود ۶۰ دلاری

در حالی که عصر روز گذشته قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به 1650 دلار نیز تنزل کرده بود، در جریان معاملات شب گذشته، این نرخ بار دیگر تا 1710 دلار صعود کرد.بدین ترتیب معاملات روز چهارشنبه یکی از پرنوسان ترین روزها برای قیمت جهانی طلا بود، به طوری که ابتدا قیمت طلا شاهد سقوط 20 دلاری بود ولی سپس شاهد رشد حدود 60 دلاری بود.با شروع معاملات امروز صبح هم روند افزایشی قیمت طلا ادامه یافت، به طوری که در لحظه مخابره خبر، بهای هر اونس طلا با 3 دلار افزایش دیگر به 1713 دلار رسید.

این رشد پس از آن رخ داد که بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که در جهت رشد مناسب اقتصاد آمریکا، حفظ نرخ تورم در حد 2 درصد و تسریع کاهش بیکاری محرک های جدیدی را ارائه خواهد کرد و نرخ بهره بانکی تا پایان سال 2014 نزدیک به صفر نگاه داشته خواهد شد.

بدین ترتیب با اعلام رای بانک مرکزی آمریکا مبنی بر عدم تغییر نرخ بهره بانکی تا 2 سال آینده، قیمت طلا به بالاترین میزان خود طی 6 هفته گذشته رسید.

/3131

دانلود دانلود