ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۰۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > مرادی:برخلاف گفته بعضی ها، سهم تولید از یارانه ها ۱۲۳% محقق شد

مرادی:برخلاف گفته بعضی ها، سهم تولید از یارانه ها ۱۲۳% محقق شد

مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: علیرغم این که گفته می‌شود سهم تولید از هدفمندی فراموش شده، اما سهم تولید و صنعت از هدفمندی یارانه ها 123درصد محقق و پرداخت شد.   بهروز مرادی  در مورد سقف 20درصد ...

مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: علیرغم این که گفته می‌شود سهم تولید از هدفمندی فراموش شده، اما سهم تولید و صنعت از هدفمندی یارانه ها 123درصد محقق و پرداخت شد.

 

بهروز مرادی  در مورد سقف 20درصد افزایش قیمت حامل‌های انرژی خاطرنشان کرد:‌ آنچه دولت انجام می‌دهد، مُر قانون است، چون دولت تأکید دارد، قانون را رعایت کند و به صورت جدی وظیفه قانونی‌اش را در مورد هدفمندی یارانه‌ها دنبال می‌کند.
مرادی با اشاره به بند 46 قانون بودجه 90 گفت: درآمدهای سازمان هدفمندی یارانه‌ها از محل اجرای قانون و همچنین منابعی در قانون بودجه که مجلس به دولت اجازه داده است، تشکیل می‌شود.
وی یادآور شد:‌ بخشی از درآمد بودجه براساس ردیف‌هایی به سازمان هدفمندی یارانه اختصاص می‌یابد، تا صرف اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت یارانه نقدی شود.
مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها در مورد ماده 11 قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: سهم دولت در ماده 11 ، سهم خانوار در ماده 7 و سهم تولید در ماده 8 آمده که شامل حمل و نقل عمومی، شهرداریها، دهیاریها، تولید و خدمات، جوایز صادراتی و جبران زیان شرکتهای دولتی است.
مرادی خاطرنشان کرد: بودجه سازمان هدفمندی یارانه‌ها 50 هزار میلیارد تومان است که از این رقم سهم خانوار 40 هزار میلیارد تومان و سهم ماده 8 رقم 10 هزار میلیارد تومان بود که در 9ماه سال جاری نسبت به کل وظیفه دولت 23 درصد بیشتر تحقق یافته، یعنی 123 درصد تحقق این بند قانونی تا 1ول دیماه 90 انجام شده است.
وی گفت: دولت در سال 89 نیز 100درصد وظیفه خود در حمایت از تولید و صنعت یا همان ماده 8 قانون هدفمندی یارانه‌ها را به اجرا رساند.
مرادی در مورد گفته‌هایی مبنی بر این که سهم تولید از هدفمندی پرداخت نشده، گفت: اساسا این گفته صحت ندارد و سهم بخش تولید و خدمات یا به طور کلی ماده 8 قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری 123 درصد تحقق یافته است.

/3131