ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۵:۴۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > قیمت چندین برابری میوه در سطح شهر/ کیوی کیلویی 700 تا 1500 تومان

قیمت چندین برابری میوه در سطح شهر/ کیوی کیلویی 700 تا 1500 تومان

به گزارش نکته نیوز به نقل از فارس : علی حاج‌فتحعلی  با اعلام این خبر اظهار داشت: در حالی که قیمت یک کیلوگرم پرتقال با کیفیت عالی در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران 700 ...

به گزارش نکته نیوز به نقل از فارس : علی حاج‌فتحعلی  با اعلام این خبر اظهار داشت: در حالی که قیمت یک کیلوگرم پرتقال با کیفیت عالی در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران 700 تا 800 تومان و نهایت یک هزار تومان عرضه می‌شود اما قیمت آن در خرده‌فروشی‌های تهران به سه تا چهار برابر می‌رسد.

 قیمت چندین برابری میوه در سطح شهر/ کیوی کیلویی 700  تا 1500 تومان www.9ktenews.com

 

دبیر اتحادیه بارفروشان افزود: قیمت کیوی نیز کیلویی 700  تا 1500 تومان است که در خرده‌فروشی‌ها به قیمت چند برابری به فروش می‌رسد.

وی همچنین افزود: قیمت یک کیلوگرم سبزی در میدان مرکزی میوه و تره‌بار 500 تا 600 تومان است اما در سطح شهر کیلویی 1500 تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: طبق قانون، فروشندگان میوه سطح شهر مجازند تنها 35 درصد بیشتر از فاکتور دریافتی از میدان مرکزی میوه‌ بفروشند، اما این قانون به هیچ عنوان رعایت نمی‌شود.

حاج‌فتحعلی گفت: در 8 درب خروجی میدان مرکزی میوه و تره‌بار فاکتور بارهای میوه بررسی می‌شود و هیچ میوه‌ای بدون فاکتور از این میدان خارج نمی‌شود مگر اینکه خریداری خودش فاکتور نخواهد.

دبیر اتحادیه بارفروشان تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال میوه خارجی نیز وجود ندارد و با توان تولید داخل میوه فراوان و ارزان در میادین عرضه می‌شود. مسئولان باید نظارت جدی به قیمت میوه‌ها در سطح شهر داشته باشند.