تی وی شیعه

کد نتایج زنده و جدول لیگهای دنیا

جدیدترین خبرها

لینکدونی

حمایت از ما

با جدول ۱۰ پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و … + عکس

پولی مالی: فهرست ۱۰ واحد پولی که در حال حاضر بیشترین قدرت خرید (‌معاوضه در برابر دیگر واحد های ارزی )‌ را در جهان دارند شاید شما را متعجب کند. البته باید به این نکته توجه داشت که بالاترین ارزش به معنی قدرتمند ترین نیست. به عنوان مثال یک دینار کویت دارای ارزش برابری بالایی است اما این واحد پولی کاربرد زیادی در خارج از مرزهای جغرافیایی این کشور ندارد.

۱-  دینار کویت مقام نخست را در بین پولهای با ارزش جهان بازی می کند، این واحد پولی به ۱۰۰۰ فلس تقسیم می شود (دینار کویت: ISO 4217 کد KWD) یک دلار برابر با  ۳٫۵۳ دینار کویت

.

13535257341 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس
.

۲ – مقام دوم ارزش برابری را در بین واحد های پولی دینار بحرین در دست دارد که این واحد نیز به ۱۰۰۰ فلس تقسیم می  شود . گفتنی است دینار بحرین به جای روپیه خلیج فارس در سال ۱۹۶۵ معرفی شد .یک دلار برابر با ۲٫۶۵ دینار بحرین(دینار بحرین BD، کد: BHD)

.

251245 357 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس
.

۳ – مقام سوم در بین با ارزش ترین پولهای جهان به ریال عمان تعلق دارد که به ۱۰۰۰ بیضا تقسیم می شود . یک دلار برابر با ۲٫۵۹ ریال عمان (ریال عمان ISO 4217 کد OMR) پیش از ۱۹۴۰ روپیه هند و ماریا ترزا در پادشاهی عمان به عنوان واحد های پولی دست به دست می شدند،‌ در این سال برای استان ظفار ریال معرفی شد و سپس در تمامی این کشور واحد مرجع قرار گرفت .البته روپیه هند تا سال ۱۹۵۹ در این کشور ارزش خود را حفظ کرد.

.

251246 736 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس

۴- مقام چهارم پرارزش ترین پول دنیا به لاتس واحد پول لتونی تعلق دارد که هر واحد آن برابر با ۱۰۰ سانتیمی است . یک دلار برابر با ۱٫۸۳ لاتس (لاتس لتونی ISO 4217 کد: LVL یا ۴۲۸ lats)

.

251247 116 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس
.

۵- در جایگاه پنجم مقام پنجم پرارزشترین پول های جهان پوند استرلینگ قرار دارد که معمولا با نام پوند شناخته می شود. هر پوند به ۱۰۰ پنس تقسیم می شود. یک دلار برابر با ۱٫۵۸ پوند (نماد: $ ISO کد: GBP) این ارز چهارمین ارز پرمعامله جهان پس از دلار آمریکا، یورو و ین ژاپن نیز هست.

.

251248 963 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس
.

۶- جایگاه ششمین پول پرارزش جهان به پوند فالکلند که جزیره ای در اقیانوس اطلس جنوبی است تعلق دارد. ارزش این پول به پوند انگلیس ثابت تعریف شده است. یک دلار برابر با ۱٫۵۸۹ پوند (‌پوند فالکلند ISO 4217 FKP کد: FK )

.

251249 607 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس
.

۷- مقام هفتم در فهرست پول های پرارزش جهان به پوند جبل الطارق تعلق دارد. یک دلار برابر با ۱٫۵۸۹ پوند ( کد: GIP) ارز از جبل الطارق است. تا سال ۱۸۷۲ در این منطقه هر دو سیستم پولی انگلیسی و اسپانیایی به کار گرفته می شد اما کاهش شدید نرخ پول اسپانیا با عث حذف این سیست پولی در جبل اطارق شد تا اینکه در ۱۹۲۷ این منطقه اسکناس خود را منتشر کرد.

.

251250 642 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس
.

۸ – هشتم فهرست پرازرشترین پول های جهان در حال حاضر در اختیار پوند سنت هلن است که جزایری در اقیانوس اطلس هستند. این واحد پولی در بابر پوند استرلینگ ثابت و به ۱۰۰ پنس تقسیم شده است.

.

251251 383 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس
.

۹ – جایگاه نهم از پول های باارزش جهان به (SDRs) یا واحد پولی صندوق بین المللی پول تعلق دارد . این سبد ارزی شامل چهار ارز جهان روا است با ترکیب  ۴۱٫۹٪ دلار امریکا، ۱۱٫۳٪  پوند استرلینگ،‌ ، ۳۷٫۴٪ یورو و ۹٫۴٪ ین ژاپن  (SDRs ISO 4217 کد: XDR)

.

251252 984 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس
.

۱۰– جایگاه دهمین با ارزش ترین پول جهان به دلار آمریکا تعلق دارد. کنگره ایالات متحده آمریکا در ۶ ژوئیه ۱۷۸۵ دلار را پول رسمی این کشور اعلام کرد. (دلار آمریکا USD)

.

251253 989 با جدول 10 پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و ... + عکس

مطالب پیشنهادی به شما

2 نظر برای “با جدول ۱۰ پول ارزشمند جهان آشنا شوید / دلار پوند دینار و … + عکس

  1. پس منات آذربایجان که ۱٫۲۸ دلار آمریکاست کجاست؟

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*


6 + = 13

تماس با ما | RSS | آپلود سنتر نکته نيوز | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پايگاه اطلاع رساني نکته نيوز محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است