ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۵۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > زمان تحویل سکه های پیش فروش شده مشخص شد

زمان تحویل سکه های پیش فروش شده مشخص شد

مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی، زمان تحویل باقی مانده سکه های پیش فروش شده را اعلام کرد. جام اقتصادی، پیمان قربانی با اشاره به اقدامات و برنامه ریزی امسال بانک ...

مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی، زمان تحویل باقی مانده سکه های پیش فروش شده را اعلام کرد.

جام اقتصادی، پیمان قربانی با اشاره به اقدامات و برنامه ریزی امسال بانک مرکزی برای مدیریت نقدینگی در کشور افزود: یکی از گزینه های ما در این زمینه که از پارسال آغاز کردیم پیش فروش سکه در پنج مرحله بود که دو مرحله چهار ماهه و یک مرحله شش ماهه آن اجرا شد و هم اکنون در حال ایفای تعهدات مرحله هشت ماهه و تحویل سکه های این مرحله هستیم و از نیمه آذر نیز تحویل سکه های پیش فروش شده مرحله آخر(9 ماهه) را آغاز خواهیم کرد.

 

وی تجربه پارسال را در پیش فروش سکه ، موفق خواند و گفت: امسال هم با پیش فروش سکه، بازار به ثبات لازم رسید و تحولات بازار سکه در ماه های اخیر ناشی از عوامل تعیین کننده قیمت ها یعنی قیمت ارز و بازار جهانی است و در ماه های اخیر در بازار سکه جباب نداشتیم.

 

وی گفت: بر این اساس مطالعاتی برای پیش فروش مجدد سکه صورت گرفته و نتایج آن به مسئولان بانک مرکزی ارایه شده است اما تصمیم گیری درباره اجرای آن به نحوه مدیریت نقدینگی و تحولات بازار طلا بستگی دارد .

 

قربانی تاکید کرد: اگر تصمیمی در این باره اتخاذ شود بموقع اطلاع رسانی خواهد شد./116

 

منبع: واحد مرکزی خبر