ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۲:۴۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اقتصاد > چگونه یک سفته نویس حرفه ایی شویم؟؟؟

چگونه یک سفته نویس حرفه ایی شویم؟؟؟

چگونه یک سفته نویس حرفه ایی شویم؟؟؟ سفته یا فته طلب سندی است که به موجب آن امضا کننده تعهد می کند مبلغی در موعد معین و یا هر وقت که حامل یا شخصی که سفته ...

چگونه یک سفته نویس حرفه ایی شویم؟؟؟

چگونه یک سفته نویس حرفه ایی شویم؟؟؟

سفته یا فته طلب سندی است که به موجب آن امضا کننده تعهد می کند مبلغی در موعد معین و یا هر وقت که حامل یا شخصی که سفته را در اختیار دارد، پولش را طلب کند بپردازد.

آنقدر زندگی ما چکی شده که دیگر خیلی از ما درباره ســـفته چیز زیادی نمی دانیم ، در حالی که هنوز هم با این سند پیر و فرسوده در ارتباط هستیم ، برای تعهد دیگران و یا خودمان سفتـــه می دهیم و یا پشت سفتـــه دیگران را امضا می کنیم ، بدون آن که بدانیم با این امضا چه تعهدی داریم یا این که در صورتی که از دیگران سفـــته ای گرفتیم چطور می شود از مزایای قانونی آن بعنوان یک سند تجاری استفاده کرد

چگونه یک سفته نویس حرفه ایی شویم؟؟؟

پرسش مخاطب

سلام برادرم قصد خرید امتیاز وام رو داره طرف مقابل بهش گفته باید ســفته بدی برای ضمانت. حالا این سفـــــته چطور باید نوشته بشه که آینده طرف مقابل نتونه ازش سواستفاده کنه؟ متشکر از پاسخگویی شما.

پاسخ کارشناسان

بهتر است سفته تاریخ نداشته و در روی ســـفته عبارت بابت ضمانت و حسن انجار کار را قید نموده و کپی از ســـفته تهیه کرده و به امضاء مدیر شرکت ( کارفرما ) برسانید همچنین در قرارداد هم ذکر شود که سفـــته فوق الذکر بابت ضمانت و حسن انجام کار به شرکت داده شده است. در اینصورت چنانچه کارفرما بعد از اتمام مدت قرارداد ســـفته را مسترد نکرد و نسبت به وصول وجه آن اقدام نمود با اثبات اینکه شما حسن انجام کار داشته اید از وصول سفته جلوگیری می شود.