ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۴:۰۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, سیاست > دلزدگی آلمانی ها از آنگلا مرکل / نتیجه نظر سنجی

دلزدگی آلمانی ها از آنگلا مرکل / نتیجه نظر سنجی

دلزدگی آلمانی ها از آنگلا مرکل / نتیجه نظر سنجی روزنامه "بیلد" در گزارشی به میزان دلزدگی مردم آلمان نسبت به مرکل صدراعظم کشورشان پرداخت. به گزارش نکته نیوز:  به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آنکه یک ...

دلزدگی آلمانی ها از آنگلا مرکل / نتیجه نظر سنجی

دلزدگی آلمانی ها از آنگلا مرکل / نتیجه نظر سنجی

روزنامه “بیلد” در گزارشی به میزان دلزدگی مردم آلمان نسبت به مرکل صدراعظم کشورشان پرداخت.

به گزارش نکته نیوز:

 به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آنکه یک نظرسنجی نشان داد حزب سوسیال دموکرات آلمان از رقیب محافظه کار خود پیش افتاده است، روزنامه پرشمارگان بیلد آلمان روز سه شنبه این پرسش را مطرح کرد که آیا رای دهندگان آلمانی از آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور خسته شده اند.
پس از آنکه نظرسنجی موسسه اینسا برای روزنامه بیلد نشان داد ۳۱ درصد از رای دهندگان آلمانی از حزب سوسیال دموکرات حمایت می کنند و این رقم در مورد ائتلاف محافظه کار مرکل ۳۰ درصد است، این روزنامه نوشت :«آیا آلمان از مرکل خسته شده است؟»
حزب سوسیال دموکرات که شریک کوچکتر دولت ائتلافی مرکل است، سال ها در نظرسنجی ها از بلوک محافظه کار سی دی یو/سی اس یو موسوم به اتحادیه عقب بود. سوسیال دموکرات ها آخرین بار در سال ۲۰۰۲ تحت رهبری گرهارد شرودر در انتخابات به پیروزی رسیده بودند.
اما این حزب با انتصاب مارتین شولتز، رئیس سابق پارلمان اروپا به رهبری خود در هفته گذشته انرژی بیشتری گرفته است. شولتز جانشین زیگمار گابریل شد که گفت برای تقویت بخت این حزب در انتخابات از رهبری حزب کناره گیری کرده است.
شولتز وعده داده است با شعار انتخاباتی فائق آمدن بر «اختلافات عمیقی» که به گفته وی در سال های اخیر به پوپولیسم در آلمان دامن زده است، مرکل را کنار خواهد زد.
دلزدگی آلمانی ها از آنگلا مرکل / نتیجه نظر سنجی
بیلد در سرمقاله خود نوشت: «رقابت نزدیک میان حزب سوسیال دموکرات و  اتحادیه در هر صورت برای دموکراسی آلمان مفید است.» این روزنامه افزود احیای حزب سوسیال دموکرات احتمال تشکیل یک ائتلاف بزرگ دیگر را ضعیف کرده است.