ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۲:۰۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خواندنی, سوژه های داغ, سیاست > صادرات تجهیزات پزشکی به ایران محدود شد! / تحریم جدید آمریکا

صادرات تجهیزات پزشکی به ایران محدود شد! / تحریم جدید آمریکا

صادرات تجهیزات پزشکی به ایران محدود شد! / تحریم جدید آمریکا وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار اطلاعیه ای جدید فهرست تجهیزات پزشکی ای که برای صدور به ایران نیازمند کسب مجوز ویژه هستند، را طولانی ...

صادرات تجهیزات پزشکی به ایران محدود شد! / تحریم جدید آمریکا

صادرات تجهیزات پزشکی به ایران محدود شد! / تحریم جدید آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار اطلاعیه ای جدید فهرست تجهیزات پزشکی ای که برای صدور به ایران نیازمند کسب مجوز ویژه هستند، را طولانی تر کرد.

به گزارش نکته نیوز:

وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار اطلاعیه ای جدید که بر روی سایت اینترنتی این وزارتخانه قرار گرفته، فهرست تجهیزات پزشکی ای که برای صدور به ایران نیازمند کسب مجوز ویژه هستند، را به روز کرد و اقلام بیشتری را به این فهرست افزود.

این اطلاعیه توسط اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا و با هدف شفاف سازی و به روز رسانی فهرست تجهیزات پزشکی ای که به موجب مجوز کلی ۳۱ سی اف آر ۵۶۰٫۵۳۰ مجاز به صادرات یا صادرات مجدد به ایران نیستند مگر با دریافت مجوز ویژه منتشر شده است. این بدان معناست که برای صدور این تجهیزات به ایران باید به صورت مجزا از دولت آمریکا درخواست صدور مجوز شود.

صادرات تجهیزات پزشکی به ایران محدود شد! / تحریم جدید آمریکا

از جمله تجهیزات پزشکی ای که در این بخشنامه آمده می توان به دستگاه های تولید اکسیژن، پمپ های با قدرت پمپاژ بیش از یک لیتر در دقیقه، تجهیزات عکس برداری پزشکی تشخیص بیماری شامل: تجهیزات عکس برداری گاما، تجهیزات عکس برداری لمسی و تجهیزات گرمانگاری (ترموگرافی) اشاره کرد.

دیروز منابع آگاه به خبرگزاری رویترز گفتند که دولت جدید آمریکا در حال آماده شدن برای وضع تحریم های جدید علیه شرکت های ایرانی به بهانه آزمایش موشکی اخیر تهران است.

همچنین به موجب این بخشنامه صادرات و صادرات مجدد بیش از ۳۵ قلم تجهیزات آزمایشگاهی نیازمند کسب مجوز ویژه از دولت آمریکا دانسته شده است.