ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۳۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست, فرهنگ > واکنش صدای آمریکا به چ و شخص ابراهیم حاتمی کیا

واکنش صدای آمریکا به چ و شخص ابراهیم حاتمی کیا

سخنان صریح ابراهیم حاتمی کیا، در برنامه هفت و نیز اختتامیه جشنواره مقاومت درباره وضعیت سینمای ایران، نه تنها با واکنش برخی چهره های معلوم الحال سینمای ایران مواجه شد که خشم و ناراحتی رسانه ...

سخنان صریح ابراهیم حاتمی کیا، در برنامه هفت و نیز اختتامیه جشنواره مقاومت درباره وضعیت سینمای ایران، نه تنها با واکنش برخی چهره های معلوم الحال سینمای ایران مواجه شد که خشم و ناراحتی رسانه های ضدانقلاب را نیز برانگیخت.

شبکه صدای آمریکا(VOA) در گزارشی، با اشاره به سخنان حاتمی کیا، به این کارگردان ایرانی و آخرین ساخته وی، “چ” به شدت تاخت و با چشم پوشی از موفقیت های “چ” در جشنواره های گوناگون و بدل شدن این فیلم به پربازدیدترین اکران دانشجویی سال های اخیر، مدعی شد آخرین ساخته حاتمی کیا، فیلمی ناموفق است.

البته شاید حمایت سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، از این فیلم، بر خشم صدای آمریکا از “چ” و حاتمی کیا افزوده باشد و آنها مجبور کرده چنین گزارشی را درباره فیلمی بسازند که دشمن شماره یک آمریکا [به اذعان خودشان]، از آن تعریف کرده است.

سردار سلیمانی پس از دیدن فیلم سینمایی “چ” ملاحظات و مولفه‌های فرهنگی خاص این فیلم را تحسین و پیام تبریک خود را به ابراهیم حاتمی کیا برای ساخت “چ” ابراز و مراتب سپاسگزاری خود را برای ساخت این فیلم سینمایی اعلام کرد.