ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۲:۵۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > عکس های یادگاری آلبا کلرد خواننده و رقاص مصری با مقامات ایرانی / عکس

عکس های یادگاری آلبا کلرد خواننده و رقاص مصری با مقامات ایرانی / عکس

دفتر حافظ منافع ایران در مصر در ایام نوروز با برگزاری جشنی، از ایرانیان مقیم‌مصر و شخصیت ها و چهره های سیاسی و فرهنگی این کشور دعوت به عمل آورد. اما این جشن یک میهمان ...

دفتر حافظ منافع ایران در مصر در ایام نوروز با برگزاری جشنی، از ایرانیان مقیم‌مصر و شخصیت ها و چهره های سیاسی و فرهنگی این کشور دعوت به عمل آورد. اما این جشن یک میهمان ویژه هم داشت؛ “آلبا کلرد” خواننده و رقاص مصری.

 

 “آلبا کلرد” خواننده مصری تصاویری از حضور خود در دفتر حفاظت از منافع ایران در مصر و در کنار مجتبی امانی مسؤول دفتر ایران منتشر کرده که به گفته خودش، به دعوت مقامات ایرانی در جشنی که به مناسبت نوروز برگزار شد، شرکت کرده است.

میهمان ویژه نوروزی دفتر حافظ منافع ایران در مصر که بود؟ + تصاویر

کلرد در فیسبوک خود می‌نویسد: “سفیر ایران در قاهره آقای مجتبی امانی برای برگزاری جشن نوروز مرا به همراه دیگر میهمانان به خانه‌اش دعوت کرد. من بسیار از میهمان‌نوازی و استقبال گرم آقای مجتبی امانی لذت بردم. بله، ما خواهان آزادی‌مان هستیم!”

 

آلبا کلرد در صفحه توئیتر خود نیز با انتشار این تصویر، از استقبال گرم مسؤولان ایرانی ابراز خوشحالی و رضایت کرده است.

میهمان ویژه نوروزی دفتر حافظ منافع ایران در مصر که بود؟ + تصاویر

 

خبرنگار شبکه فرانس 24 در همین رابطه در تماسی با دفتر ایران، جزئیات این موضوع را جویا می‌شود که مسؤولان دفتر حضور خانم کلرد در این جشن را تکذیب نکرده و توضیح می‌دهند که تمامی ایرانیان و کسانی که پدر و مادر ایرانی دارند و اطلاعات آن‌‌ها موجود بوده به جشن نوروزی دفتر ایران دعوت شده‌اند.

میهمان ویژه نوروزی دفتر حافظ منافع ایران در مصر که بود؟ + تصاویر

 

گفته می‌شود آلبا کلرد اصالتی ایرانی – ترکی دارد.

 

گرچه شاید این رقاص و خواننده مصری چندان مشهور نباشد، اما دعوت از او بدون توجه به پیشینه نه چندان متناسب با اخلاق و فرهنگ ایرانی – اسلامی و گرفتن عکس یادگاری با مسؤول دفتر حافظ منافع ایران می‌تواند “عبور از خطوط قرمز فرهنگی نظام” را به دستاویز و سوژه ای برای شبکه های ضد ایرانی نظیر بی‌بی‌سی و … برای القای فاصله دولت و حاکمیت تبدیل کند.

به نظر می‌رسد این حرکت خواننده منشوری مصری در انتشار عکس‌هایش با یک مقام رسمی ایران، همانطور که تا کنون در برخی رسانه‌ها ( از جمله العربیه، فرانس 24 و برخی شبکه‌های ضد ایرانی منعکس شده است) مورد استقبال رسانه‌های معاند قرار گیرد و توضیح وزارت خارجه در این مورد پیشگیرانه خواهد بود.

میهمان ویژه نوروزی دفتر حافظ منافع ایران در مصر که بود؟ + تصاویر