ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۱:۲۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > واکنش وزیر خارجه ایران به گمانه زنی در مورد مذاکرات ایران و گروه 1+5

واکنش وزیر خارجه ایران به گمانه زنی در مورد مذاکرات ایران و گروه 1+5

وزیر امور خارجه کشورمان پیش از سفر به ژنو پیرامون مذاکرات ایران و گروه 1+5 مطالبی را در صفحه توییتر خود نوشت.   به گزارش نکته نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، "محمدجواد ظریف" وزیر خارجه کشورمان ...

وزیر امور خارجه کشورمان پیش از سفر به ژنو پیرامون مذاکرات ایران و گروه 1+5 مطالبی را در صفحه توییتر خود نوشت.

 

به گزارش نکته نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، “محمدجواد ظریف” وزیر خارجه کشورمان در صفحه توییتر خود پیش از آغاز دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 نوشت: “همانطور که توافق شده بود دیدگاه‌های خودمان را در ژنو مطرح خواهیم کرد نه پیش از آن، لطفا عجله و گمانه‌زنی نکنید.”

 

1628234_878

 

گفتنی است؛محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی که قرار است فردا (دوشنبه) در راس هیئتی عازم ژنو شود، ریاست هیئت جمهوری اسلامی ایران در مذاکره با 1+5 را بر عهده دارد.

 

ژنو روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 23 و 24 مهر ماه (15 و 16 اکتبر) میزبان مذاکرات ایران و گروه 1+5 است.

 

سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی، مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکا، حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور اقتصادی و تخصصی بین‌المللی وزارت خارجه، داوود محمدنیا مشاور حقوقی وزیر امور خارجه و محمد امیری از سازمان انرژی اتمی ظریف را در این نشست همراهی می‌کنند.

 

قرار است کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دوشنبه شب با ظریف بر سر میز شام در اقامتگاه نماینده ایران در سازمان ملل در ژنو به گفت‌‌وگو و رایزنی بپردازد.

 

شایان ذکر است؛ مذاکرات ساعت 9:30 صبح سه‌شنبه به وقت ژنو (12 ظهر به وقت تهران) در ساختمان سازمان ملل در ژنو آغاز می‌شود.