ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۱:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > وزیر ارشاد برای پاسخ گویی به سوالات نمایندگان به مجلس می آید ؟

وزیر ارشاد برای پاسخ گویی به سوالات نمایندگان به مجلس می آید ؟

رئیس کمیته هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رویکرد خانه سینما سیاسی بود، گفت: طرح سئوال از وزیر ارشاد امروز به هیئت رئیسه تحویل داده شد.     به گزارش نکته نیوز به نقل از ...

رئیس کمیته هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رویکرد خانه سینما سیاسی بود، گفت: طرح سئوال از وزیر ارشاد امروز به هیئت رئیسه تحویل داده شد.

IMAGE634803832184514496

 

 

به گزارش نکته نیوز به نقل از مشرق ، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با  تسنیم با اشاره به بازگشایی خانه سینما اظهار کرد: مجلس و به ویژه کمیسیون فرهنگی این سئوال را از علی جنتی وزیر ارشاد دارد که چرا خانه سینما بازگشایی شد.

وی افزود: خانه سینما از لحاظ قانونی منحل شده بود و در اختیارات وزارتخانه هم نیست که نسبت به بازگشایی آن اقدام کند، اما معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد خانه سینما را بازگشایی کرد.

رئیس کمیته هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فعالیت‌ها و اقدامات خانه سینما رویکرد سیاسی داشت، گفت: خانه سینما متاسفانه به انجام امور صنفی نمی‌پرداخت و بیشتر اقدامات و فعالیت آنان رنگ و رویکرد سیاسی داشت.

پژمانفر تصریح کرد: امروز که خانه سینما توسط معاونت سینمایی وزیر ارشاد بازگشایی شده این سئوال را داریم که چرا این اقدام صورت گرفته در حالی که در حوزه اختیارات وزارت ارشاد نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرح سئوال از وزیر ارشاد امروز به هیئت رئیسه تحویل داده شد و مطابق با روند طبیعی آن، طرح سئوال به کمیسیون مربوطه ارسال می‌شود و پس از آن کمیسیون از وزیر ارشاد دعوت می‌کند تا نسبت به این مسئله پاسخگو بوده و تدبیری کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر نسبت به توضیحات جنتی در کمیسیون توجیه نشدیم بنا بر وظیفه طرح سئوال در صحن علنی صورت می‌گیرد اما مطمئن هستیم که وزیر ارشاد نسبت به این مسئله تدبیر و این موضوع را ساماندهی می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی تصریح کرد: شاید برخی بگویند طرح سئوال از وزیر ارشاد در روزهای نخستین خدمتش جالب نیست اما مجلس موظف به انجام تکلیف خود است.

رئیس کمیته هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم جنتی به این موضوع دقت کند و مطابق با قانون مجلس را با توضیحات و اقدامات خود راضی کند.