ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۱۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > دکتر جلیلی مرد جنگ اقتصادی

دکتر جلیلی مرد جنگ اقتصادی

کسی نیست که نداند در سال های اخیر دشمن تمرکزش را بر صحنه اقتصادی قرار داده و جنگی نابرابر را علیه انقلاب اسلامی در این حوزه راه اندازی کرده است. هدف دشمن نیز مشخص است. ...

کسی نیست که نداند در سال های اخیر دشمن تمرکزش را بر صحنه اقتصادی قرار داده و جنگی نابرابر را علیه انقلاب اسلامی در این حوزه راه اندازی کرده است. هدف دشمن نیز مشخص است. آنها می خواهند با فشار اقتصادی، زندگی را برای ملت ایران سخت کنند و بستری را برای جدا شدن مردم و نظام اسلامی آماده کنند. هرچند آنان که 8 سال دفاع مقدس را دیده و حس کرده‌اند به خوبی می‌دانند که مردم ایران سختی‌هایی بسیار بیشتر از شرایط فعلی را تحمل کرده و نه تنها از نظام فاصله نگرفته بلکه مقاومت خود را افزایش داده‌اند. اما همین میزان فشار اقتصادی کافی است که زبان مرفهان و راحت‌طلبان را شکوه بگشاید و شنیده شود که بگویند، بس است،‌ ما که با دنیا دعوا نداریم، باید تنش‌زدایی را پیشه کنیم و …

دکتر سعید جلیلی مرد جنگ اقتصادی

اما مردم ایران نشان داده‌اند که مردمی مقاوم هستند و کسی را انتخاب می‌کنند که مرد مقاومت و مردم میدان‌های سخت باشد. سال 84 یادمان نرفته است که مردم به کسی رای دادند که شعارش ایستادگی در پرونده هسته‌ای و باج ندادن به آمریکا و متحدانش بود. به نظر جریان سازش و راحت‌طلبی تکلیفش مشخص است. مهم شناخت فردی است که بتواند جریان مقاومت را نمایندگی کند.
 
 

ادعا این است که جلیلی آن کسی است که این توانایی را دارد و مرد میدان نبرد اقتصادی است. اما چرا این ادعا طرح می شود؟

 
یک. سعید جلیلی به جنگ اقتصادی باور دارد.
 
دو. سعید جلیلی به مقاومت در این جنگ اقتصادی باور دارد.
 
سه.سعید جلیلی تدبیر دارد و می داند در این جنگ باید تدبیر داشت.
 
چهار. سعید جلیلی می‌داند آنچه که منجر به پیشرفت کشور می‌شود، تنها و تنها از دل مقاومت حاصل می شود و خودش را برای هزینه دادن در راه مقاومت آماده کرده است.
 
پنج. سعید جلیلی سابقه دیده‌بانی در جنگ نظامی دارد. می‌داند شناخت دشمن، عده و عده او، تحرکاتش، ابزار و تسلیحاتش و… امری مهم در یک نبرد است. او به خوبی در این چند سال تحرکات دشمن در جنگ اقتصادی را می‌شناسد. مثل دیگران نیست که از دور خبری دارند و تفاوت میان تحریم‌های آمریکا، اروپا و سازمان ملل را نمی‌دانند.
شش. سعید جلیلی در این سال‌ها به خوبی نارسایی‌ها و ضعف‌های اقتصادی کشور را مشاهده کرده و برای آنها فکر کرده است. در برخی از آنها نیز ورود کرده اما هنوز راه بسیاری مانده است.
 
هفت. سعید جلیلی می‌داند که در این جنگ باید از پشتوانه مردم استفاده کند. همانطور که در جنگ نظامی حضور مردم جنگ را تغییر داد. برای همین سعید جلیلی به دنبال به میدان آوردن ظرفیت‌های مردمی است. 

آخر کلام: سعید جلیلی مرد جنگ اقتصادی است.

 
* کارشناس ارشد اقتصاد بین الملل