ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۲۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > متهمی که در خیابان های تهران جولان می دهد! / آیا واقعا جعفر پناهی در زندان است ؟! + عکس

متهمی که در خیابان های تهران جولان می دهد! / آیا واقعا جعفر پناهی در زندان است ؟! + عکس

حضور «جعفر پناهی» در حالی در افتتاحیه فیلم "پذیرایی ساده" صورت می گیرد که وی براساس حکم صادره از سوی دادگاه در 27 آذرماه 1389 به 6 سال حبس تعزیری، 20 سال ممانعت از هرگونه ...

حضور «جعفر پناهی» در حالی در افتتاحیه فیلم “پذیرایی ساده” صورت می گیرد که وی براساس حکم صادره از سوی دادگاه در 27 آذرماه 1389 به 6 سال حبس تعزیری، 20 سال ممانعت از هرگونه فعالیت های فرهنگی و هنری و ایضاً ممنوع الخرجی از کشور محکوم شده است!

مراسم افتتاحیه فیلم «پذیرایی ساده» به کارگردانی «مانی حقیقی»، جمعه شب در حالی در محل سینما فرهنگ برگزار شد که حضور چهره ای حاشیه ساز در میان حاضرین، جلب توجه می نمود.

به گزارش سرویس سیاسی صراط؛ فرد حاضر در این مراسم کسی نبود بجز «جعفر پناهی» که چند ماهی است نام وی در کنار نام “نسرین ستوده”، به لقلقه زبان رسانه های معاند و اپوزیسیون و ایضاً اهرم فشار نهادهایی بین المللی همچون اتحادیه اروپا، تبدیل شده بود!

 

100906675757.

 

برنده جایزه “ساخاروف برای آزادی بیان” از سوی اتحادیه اروپا که اخیراً فیلم مستند گونه اش از سوی “کمیته داوری اسکار” بعنوان نامزد این جشنواره نیز برگزیده شده است؛ با آرامش خاطر و طمأنینه ای مثال زدنی(!)، در این مراسم حاضر شد و با سایر هم قطارانش به گفتگو و خوش و بش پرداخت!

 .

متهمی که در خیابان های تهران جولان می دهد! / آیا واقعا جعفر پناهی در زندان است  ؟! + عکس

 

جالب تر آنکه حضور این کارگردان حامی فتنه 88 در حالی در اینگونه مراسم ها صورت می پذیرد که وی براساس حکم صادره از سوی دادگاه در 27 آذرماه 1389 به 6 سال حبس تعزیری، 20 سال ممانعت از هرگونه فعالیت های فرهنگی و هنری و ایضاً ممنوع الخروجی از کشور محکوم شده است!

جعفر پناهي از كارگردان های حامي فتنه سبز كه با ساختن فيلمهايی سياه نما و تبليغاتي عليه جمهوري اسلامي به يكي از چهره هاي محبوب ضد انقلاب و جشنواره هاي غربي تبديل شد، پیشتر در حين ساخت فيلمي بر اساس سناريوي ساختگي یکی از نامزدهای شکست خورده انتخابات دهم، مبني بر ادعای کذب وقوع تجاوز در زندانهاي كشور، به منظور تهيه خوراك تبليغاتي عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي دستگير و بعد از طي مراحل دادرسي به 6 سال زندان محكوم شد.

 

متهمی که در خیابان های تهران جولان می دهد! / آیا واقعا جعفر پناهی در زندان است  ؟! + عکس

وی از جمله كارگردانانی است كه طی چند سال اخير سعی داشته تصويری سياه از ايران و ایرانی، نزد غربيان ارائه دهد و با اين بهانه در چند جشنواره غربی مورد تشويق و تقدير قرار گيرد.

جوايزی چون دوربين طلايی جشنواره فيلم كن (برای فيلم «بادكنك سفيد» در سال 1995)، شير طلايی جشنواره فيلم ونيز (برای فيلم «دايره» در سال 2000) و خرس نقره‌ای جشنواره بين المللی فيلم برلين (برای «آفسايد» در سال 2006) تنها نمونه‌ای از اين آثار است كه مورد توجه مخالفان نظام اسلامی قرار گرفت. گفتنی است پناهی در تیرماه سال 85 در جمع اعضای سازمان ادوار تحکیم حضور پیدا کرده و به ادعای آنها در دفاع از زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذای 3 روزه زده است!

نکته شایان توجه در این رابطه آن است که طی روزهای اخیر و پس از ظاهر شدن جعفر پناهی در میان انظار عمومی، شبکه های غربی و رسانه های ضد انقلاب که تا پیش از این، در نقش حامیان دوآتیشه و دایه های دلسوزتر از مادر پناهی و ستوده ظاهر می شدند و سنگ ایشان را بر سینه می زدند، نه تنها هیچ واکنش از خود بروز نداند، بلکه موضع سکوت و بایکوت خبری را در پیش گرفتند!

 

متهمی که در خیابان های تهران جولان می دهد! / آیا واقعا جعفر پناهی در زندان است  ؟! + عکس

 

چگونه است که تا چند ماه گذشته، آب خوردن نسرین ستوده و عطسه کردن جعفر پناهی، پیش از وقوع آن(!) توسط این دست رسانه ها مخابره می شد، اما پس از شکست اعتصاب غذای خشک(!) ستوده و حضور پناهی در میان سینماگران، کک اینگونه رسانه های سخن چین، حتی گزیده هم نمی شود؟!

با اینگونه تفاسیر، مواضع منفعت طلبانه و ابزاری رسانه های اجنبی از بازیچگان سیاسی، بیش از پیش هویدا می شود.
این دست رسانه ها تا جایی که منافع شومشان ایجاب می کند در راستای جریان سازی و دفاع از شخصیت مدنظر از هیچ کوششی دریغ نمی کنند، اما به محض اتمام تاریخ مصرف گزینه مذکور، آن را همچون ملعبه ای مستعمل و از کار افتاده، دور می اندازند!

فلذا شایسته است که با هوشیاری تمام و با منطق و عقلانیت و بدور از احساسات و هیجانات کاذب، با این قبیل موارد مواجه شویم و منافع و مصالح ملی را بر هر امر دیگری ارجح بدانیم.