ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۲۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > نمایندگان مجلس چه خودرویی تحویل گرفتند ؟

نمایندگان مجلس چه خودرویی تحویل گرفتند ؟

مجلس نهم به هر یک از نمايندگان یک دستگاه پژو پارس اهدا کرد كه البته برخي از وکلای ملت از گرفتن آن خودداري كردند. به گزارش  نکته نیوز به نقل از جهان، در حاشيه جلسه علني ...

مجلس نهم به هر یک از نمايندگان یک دستگاه پژو پارس اهدا کرد كه البته برخي از وکلای ملت از گرفتن آن خودداري كردند.

به گزارش  نکته نیوز به نقل از جهان، در حاشيه جلسه علني روز چهارشنبه 26 مهر در قسمتي از راهروهاي مجلس كارت سوخت به نمايندگان تحويل داده مي شد.

www.9ktenews.com

خبرنگار ما پيگير اين موضوع و متوجه شد كه مجلس نهم به نمايندگان پژو پارس داده و كارت سوخت آنها هم آماده شده است. روز چهارشنبه در حاشيه جلسه علني مجلس اين كارت سوخت به نمايندگان تحويل داده شد.

در همين رابطه وقتي مسئول توزيع كارت سوخت از روح الله حسينيان نماينده تهران و چهره شاخص مجلس خواست تا با مراجع به جايگاه كارت سوخت خود را تحويل بگيرد، وي در جواب گفت: من خودرويي تحويل نگرفتم تا كارت سوخت بگيرم.

همچنين يكي ديگر از نمايندگان شاخص مجلس در این باره به خبرنگار جهان گفت: من خودرو نگرفتم اما ظاهرا مجلس براي اينكه قسمت موتورپل را تعطيل كند، تصميم دارد تا به همه نمايندگان يك خودرو تحويل دهد تا تردد آنها با همين خودرو صورت گيرد.

وي افزود: البته گفته مي شود كه سند اين خودروها به اسم مجلس است و به نام نمايندگان نيست.

در ابتداي مجلس هشتم هم به هر نماينده مبلغ 100 ميليون تومان پول بابت اجاره منزل، اجاره دفتر و گرفتن خودرو داده شد كه حاشیه های زیادی به دنبال داشت و با اعتراض بسیاری از فعالان عدالتخواه روبرو شد.

خردادماه سال جاری نیز حسین سبحانی نیا عضو هیات رییسه مجلس نهم با اشاره به اینکه مجلس مالک ماشین‌ها خواهد بود، اعلام کرده بود: سند این ماشین‌ها به نام مجلس است و هیچ ماشینی به نام نماینده سند زده نمی‌شود، همچنین اینکه مجلس نماینده را به ایران خودرو معرفی کند تا قرار‌داد ببندد و یا پول و یا وامی به آنها داده شود، صحت ندارد. تهیه ماشین برای نمایندگان نیز در اختیارات هیئت رئیسه است و ناظران هیئت رئیسه اکنون به دنبال چنین مسئله‌ای هستند.

ما  نيوز براي رفع هرگونه ابهام و شائبه آمادگی دارد تا توضيحات هيئت رئيسه و يا روابط عمومي مجلس را در اين زمينه و در خصوص نحوه دادن پژو پارس به نمایندگان و اينكه بعد از پايان مجلس اين خودروها متعلق به نمايندگان مي شود يا در اختيار مجلس قرار مي گيرد را منتشر كند.

گفتنی است مجلس شورای اسلامی (دوره نهم) در حال حاضر 286 نماینده دارد و هم اکنون قیمت خودروی “پژو پارس” در بازار 320 میلیون ریال (32 میلیون تومان) است.