ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۲۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > نامه جنجالی رئیس جمهور به مجلس که باعث ناراحتی شدید مجلسی ها شد

نامه جنجالی رئیس جمهور به مجلس که باعث ناراحتی شدید مجلسی ها شد

عضو کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نامه رئیس جمهور فاصله بین قوا را زیاد می‌کند. احمد شوهانی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: چنین مکاتباتی از سوی دولت زمینه برای ...

عضو کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نامه رئیس جمهور فاصله بین قوا را زیاد می‌کند.
احمد شوهانی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: چنین مکاتباتی از سوی دولت زمینه برای بی‌حرمتی نمایندگان مجلس در حوزه‌های انتخابیه را فراهم می‌کند.
www.9ktenews.com
این نماینده مجلس اضافه کرد: رئیس جمهور همواره و در آخرین مصاحبه خود بر تعامل و همکاری مجموعه بین قوا به ویژه قوه مقننه و مجریه تاکید کرد.

شوهانی تصریح کرد: این مکاتبه هیچ نوع سازگاری با صحبت‌های وی نداشته و در واقع تضادی بین صحبت‌ها و مکاتبه انجام شده است.

عضو کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این نکته که باید قوه مقننه دخالتی در کار قوه مجریه نداشته باشد کاملا قابل قبول است.

وی ادامه داد: اما باید بین قوا به گفته رئیس جمهور تعامل و همکاری وجود داشته باشد، اما در مکاتبه اخیر رئیس جمهور که یکی از کم‌سابقه‌ترین نوع مکاتبات بوده و به امضای شخص وی به تاریخ یکم مهرماه امسال رسیده این موضوع کاملا رد شده است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: این مکاتبه زمینه فاصله بین مجلس و دولت به وجود آورده و مجموعه دولت در استان‌ها شامل استانداران و فرمانداران بهانه‌ای برای عدم تعامل و همکاری با نمایندگان فراهم می‌شود.   

شوهانی تصریح کرد: به نظر این نوع رفتار قابل قبول نبوده و نمایندگان مجلس نیز از این نوع رفتار نگران هستند و آنچه که جالب است بسیاری از وزرا و مسئولان دولت نیز از این مکاتبه ناراحت شده‌اند.