ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۲:۴۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > این رفتار عجیب احمدی نژاد چه معنی می دهد ؟

این رفتار عجیب احمدی نژاد چه معنی می دهد ؟

احمدی نژاد در نشست مشورتی سوریه،درباره معادن افغانستان،ثروت آمریکای لاتین و آفریقا، فلسفه خلقت بشر، انتقاد از حکومت عده قلیلی بر مراکز اصلی دنیا ، وجود سه میلیارد فقیر در جهان، ...

احمدی نژاد در نشست مشورتی سوریه،درباره معادن افغانستان،ثروت آمریکای لاتین و آفریقا، فلسفه خلقت بشر، انتقاد از حکومت عده قلیلی بر مراکز اصلی دنیا ، وجود سه میلیارد فقیر در جهان، شنود مکالمات مردم آمریکا،نارضایتی مردم اروپا و… سخن گفت ولی حتی یک کلمه هم درباره موضوع جلسه حرف نزد!
به گزارش نکته نیوز به نقل از شفاف آخر هفته گذشته ، تهران میزبان اجلاس مشورتی سوریه بود که در آن نمایندگانی از 30 کشور جهان و نماینده سازمان ملل شرکت کرده بودند.

یکی از برنامه های این نشست ، دیدار شرکت کنندگان با رئیس جمهور کشور میزبان بود که انجام هم شد و محمود احمدی نژاد ، برای آنان سخن گفت.

نکته جالب توجه و تأمل برانگیز این که احمدی نژاد در این نشست ، درباره همه چیز صحبت کرد جز مساله سوریه و این در حالی است که تنها موضوع نشست ، بررسی اوضاع سوریه بود و لاغیر!

احمدی نژاد سوریه صالحی

احمدی نژاد در این نشست درباره معادن افغانستان ، ثروت آمریکای لاتین و آفریقا ، فلسفه خلقت بشر و این که برای زندگی در شرایط کنونی آفریده نشده است ، انتقاد از حکومت عده قلیلی بر مراکز اصلی دنیا ، وجود سه میلیارد فقیر در جهان ، لزوم مدیریت مشارکتی برای اداره جهان ، اشاره به این که در آمریکا همه مبادلات و مکالمات شنود می شود و مردم در فشارند ، بدهی خارجی آمریکا ، نارضایتی مردم اروپا ، اوضاع نامناسب عراقی ها و … سخن گفت ولی حتی یک کلمه هم درباره موضوع جلسه حرف نزد!این “بی حرفی” احمدی نژاد در اجلاس دوستان سوریه در تهران در حالی است او قصد دارد هفته بعد به دعوت ملک عبدالله ، برای شرکت در اجلاس عربستان که با موضوع سوریه برگزار می شود ، راهی مکه شود.

حال سوال این است که اگر احمدی نژاد حرفی برای گفتن و طرحی درباره سوریه دارد ، چرا آن را در اجلاس تهران مطرح نمی کند و اساساً چرا در این نشست ، حتی یک کلمه هم درباره سوریه سخن نمی گوید ولی در همان حال ، با قبول دعوت ملک عبدالله ، وزن سیاسی اجلاس سعودی ها را بالاتر می برد.
جالب اینجاست که احمدی نژاد در حالی به عنوان رئیس جمهور ایران ، دعوت سعودی ها برای اجلاس سوریه را پذیرفته و راهی عربستان می شود که در اجلاس تهران ، حتی سفیر عربستان هم شرکت نکرد!

به هر روی ، این که کشوری مانند ایران -که یکی از طرف های بازی در سوریه است- اجلاسی با موضوع سوریه برگزار و نمایندگان 30 کشور و سازمان ملل را دور هم جمع کند ولی رئیس جمهور آن کشور ، از همه چیز سخن بگوید ولی حتی در حد یک “واو” درباره موضوعی که به خاطرش هزینه کرده اند و اجلاس تشکیل داده اند  نگوید ، از جمله شگفتی هایی است که فقط در بساط احمدی نژاد پیدا می شود.

این مساله ، هر چند برای مردم عادی ، مهم نیست ، اما برای سیاستمداران و دیپلمات هایی که حتی از پلک زدن ها و نوع پوشش و ادبیات افراد هم معانی دیپلماتیک استخراج می کنند ، “مساله نکته دار”ی است و این شائبه را تقویت می کند که در ایران ، نسبت به مساله سوریه جمع بندی وجود ندارد

نظرات شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  شاهین 217 می گوید :

  8 sal mamlekat dast ki bood khodaaaaaaaaa

  amir می گوید :

  خوب همه چیز رو که نباید گفت، شاید دیده به اندازه کافی در مورد سوریه صحبت شده و باید حق مسائل و مطالب دیگه رو ادا کنه… 🙂

  d می گوید :

  بعله دیگه این هم از طرز فکری طرفداران این موجود
  چه به هم می آیند این مرید و مراد

  مارال می گوید :

  خدا راهزار مرتبه شکر که دیگه نیستش اخه مگه این مردک عقل درست حسابی هم داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  سولماز می گوید :

  احمدی نژاد ریشه ای بحث میکند. برای همین بود که در زمان او کسی جرات به ایران چپ نگاه کند اما حالا حتی ترکیه هم به مسئولان ما توهین میکند.
  حیف آن همه عزت و اقتداری که در آن 8 سال داشتیم.