ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۱۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > جدیدترین اظهارات رئیس‌جمهور روسیه در مورد خاور دور

جدیدترین اظهارات رئیس‌جمهور روسیه در مورد خاور دور

پوتین اولویت ملی روسیه در قرن بیست و یکم را اعلام کرد رئیس‌جمهور روسیه در نشست سران همکاری اقتصادی آسیا–اقیانوسیه اظهار کرد که توسعه خاور دور از اولویت‌های ملی روسیه در قرن بیست و یکم است. به ...

رئیس‌جمهور روسیه

پوتین اولویت ملی روسیه در قرن بیست و یکم را اعلام کرد

رئیس‌جمهور روسیه در نشست سران همکاری اقتصادی آسیا–اقیانوسیه اظهار کرد که توسعه خاور دور از اولویت‌های ملی روسیه در قرن بیست و یکم است.

به گزارش نکته نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در بیست و پنجمین نشست سران همکاری‌های اقتصادی آسیا–اقیانوسیه در شهر دانانگ، در ویتنام، گفت: برای روسیه توسعه خاوردور یک اولویت ملی در قرن بیست و یکم است. ما درباره ایجاد مناطق رشد در منطقه، توسعه منابع طبیعی، حمایت از صنایع فناورانه، سرمایه گذاری‌ها در بخش منابع انسانی، در آموزش و بهداشت و در ایجاد مراکز تحقیقاتی کارآمد صحبت می‌کنیم.

 

به گفته وی روسیه نقاط دسترسی دریایی و هوایی در منطقه را فعالانه مدرن می‌کند و مسیرهای ریلی فراقاره‌ای را توسعه می‌دهد و خط لوله‌های گازی و نفتی جدید می‌سازد.

 

پوتین همچنین ابراز امیدواری کرد که شرکای روسیه در سازمان همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه در برنامه‌ها و پروژه‌های خاوردور این کشور فعالیت بیشتری داشته باشد.

 

شهر دانانگ ویتنام دهم و یازدهم نوامبر میزبان بیست و پنجمین نشست سران همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه خواهد بود.

 

جدیدترین اظهارات رئیس‌جمهور روسیه در مورد خاور دور