ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۰۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > انتقاد کره‌شمالی به سفر رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی

انتقاد کره‌شمالی به سفر رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی

اعتراض کره‌شمالی به سفر ترامپ به سئول کره‌شمالی امروز (چهارشنبه) سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به کره‌جنوبی را مورد انتقاد قرار داده و گفت که این اقدام تنش‌های تحریک‌آمیز در شبه جزیره کره و خطر وقوع یک جنگ ...

کره‌شمالی

اعتراض کره‌شمالی به سفر ترامپ به سئول

کره‌شمالی امروز (چهارشنبه) سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به کره‌جنوبی را مورد انتقاد قرار داده و گفت که این اقدام تنش‌های تحریک‌آمیز در شبه جزیره کره و خطر وقوع یک جنگ هسته‌ای را افزایش می‌دهد.

با این حال رسانه رسمی کره‌ شمالی هنوز درباره نشست رهبران آمریکا و کره‌جنوبی که سه‌شنبه در بحبوحه تهدیدهای موشکی و هسته‌ای پیونگ‌یانگ برگزار شد، موضع‌گیری نکرده است.

 

روزنامه رودونگ سینمون در مطلبی نوشت: ترامپ در حالی به کره‌جنوبی سفر کرده است که به دنبال تقویب تهدیدهای نظامی علیه ماست و قصد دارد آتش یک جنگ هسته‌ای را روشن کند. مشکل اینجاست که کره‌جنوبی کورکورانه در حال تبعیت از آمریکایی است که قصد دارد یک جنگ هسته‌ای به راه بیندازد.

 

ترامپ سه‌شنبه برای سفر دو روزه وارد سئول شد که بخشی از تور آسیایی او به پنج کشور بود. رئیس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری مشترک در روز سه‌شنبه لحن خود علیه کره‌ شمالی را اندکی کاهش داده بود. او پیشتر با توصیف کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی به عنوان مردک راکتی او را مسخره کرده بود.

 

ترامپ سه‌شنبه گفت “منطقی است که کره‌شمالی به پای میز مذاکره بیاید و توافقی کند که هم به نفع مردم کره‌ شمالی باشد و هم به نفع جهان.” با این حال کره‌شمالی همواره تاکید کرده است که برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش را به مذاکره نمی‌گذارد.