ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۲۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > اظهارات جنجالی رئیس سابق سازمان سیا در مورد ایران

اظهارات جنجالی رئیس سابق سازمان سیا در مورد ایران

رئیس سابق سازمان سیا:برای متوقف کردن ایران باید به اسرائیل بمب‌های بتُن‌شکن بدهیم رئیس سابق سازمان سیا در مصاحبه ای اعلام کرد که برای متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران باید بمب‌های بتُن‌شکن در اختیار ...

سازمان سیا

رئیس سابق سازمان سیا:برای متوقف کردن ایران باید به اسرائیل بمب‌های بتُن‌شکن بدهیم

رئیس سابق سازمان سیا در مصاحبه ای اعلام کرد که برای متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران باید بمب‌های بتُن‌شکن در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گیرد.

 به گزارش مهر به نقل از وبگاه انگلیسی روزنامه «الشرق الاوسط»، «مایکل هایدن» (Michael Hayden) رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گفتگو با روزنامه صهیونیستی «جروزالم پُست» اعلام کرد: برای متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران باید بمب‌های بتُن‌شکن در اختیار (رژیم) اسرائیل قرار گیرد.

 

رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در اظهاراتی که نشان از خوی خشونت مأبانه واشنگتن دارد در این خصوص گفت: درباره این موضوع، افکارم را بیان کرده‌ام. می‌توان شرایطی را تصور کرد که در آن آمریکا بخواهد گام هایی را برای نمایش جدیت خود به ایران با چنین اقدامی نشان دهد.

 

رئیس سابق سازمان سیای آمریکا اعلام  افکار کودکانه خود را این چنین ادامه داد: باید بگذاریم (رژیم) اسرائیل این بمب‌ ها را به تدریج خریداری کرده و سپس آموزش استفاده از آن‌ ها را ببیند، اما این بمب‌ ها را در آمریکا نگهداری کنیم.

 

به گزارش  مهر، اظهارات «مایکل هایدن» رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا را از دو منظر می توان مورد بررسی و تحلیل قرار داد؛ اول اینکه واشنگتن هیچ گاه از خصومت و دشمنی با تهران دست برنداشته و رویکرد مخاصمه جویانه کاخ سفید در قبال ایران به برنامه هسته ای صلح آمیز تهران ارتباطی نداشته است.

 

دوم اینکه واشنگتن خود نیز آگاه است که رژیم اشغالگر قدس هرگز و تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیست؛ چرا که ممکن است روزی در برابر اربابان حمایت گر خود نیز قرار گیرد؛ لذا آمریکا باید در تعامل با این رژیم مجعول همواره جانب احتیاط را نیز حفظ نماید.