ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۲۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > آشفتگی دوباره اسپانیا با رای دادن پارلمان کاتالونیا به استقلال کاتالون ها

آشفتگی دوباره اسپانیا با رای دادن پارلمان کاتالونیا به استقلال کاتالون ها

پارلمان «کاتالونیا» به استقلال از اسپانیا رأی داد پارلمان کاتالونیا پس از بحث و برسی قطعنامه اعلام جدایی از دولت مرکزی و اجرای رأی گیری فرد به فرد اعلام کرد که نمایندگان به استقلال از اسپانیا ...

پارلمان کاتالونیا

پارلمان «کاتالونیا» به استقلال از اسپانیا رأی داد

پارلمان کاتالونیا پس از بحث و برسی قطعنامه اعلام جدایی از دولت مرکزی و اجرای رأی گیری فرد به فرد اعلام کرد که نمایندگان به استقلال از اسپانیا رأی دادند.

پارلمان کاتالونیا امروز جمعه پس از رأی گیری فرد به فرد نمایندگان پارلمان اعلام کرد که استقلال از اسپانیا مورد تصویب قرار گرفته است.

 

قطعنامه اعلام جدائی و استقلال کاتالونیا از دولت مرکزی اسپانیا با ۷۰ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع به تصویب رسید.

 

یورونیوز در خبری فوری در این باره اعلام کرد که ماریانا راخوی نخست وزیر اسپانیا در واکنش بهاین اقدام کاتالونیا اعلام کرد که با حفظ آرامش، حاکمیت قانون را به این منطقه بازخواهد گرداند.

 

تصاویر منتشره در رسانه های خبری از تجمع  مردم کاتالونیا در مرکز شهر و جشن و پایکوبی به این مناسبت حکایت دارد.

 

«کارلس پوگدمونت» رئیس کاتالونیا در صحن پارلمان در حال تشویق نمایندگانی است که به این قطعنامه رأی دادند.

 

یورونیوز به نقل از رویترز اعلام کرد که کمیسیون اروپا واکنش به اقدام پارلمان کاتالونیا را به زمان مقتضی موکول کرده است.

 

خبرنگار این رسانه اعلام کرد که مجلس سنای اسپانیا هنوز ردی خود درباره فعال سازی ماده ۱۵۵ قانون اساسی این کشور برای خلع ید از رئیس این منطقه را اعلام نکرده است.

 

این در حالیست که شواهدی دال بر شکایت  مقامات عالیرتبه اسپانیا به دادگاه عالی این کشور برای ابطال رأی استقلال پارلمان کاتالونیا از مادرید مشهود است.

 

برخی رسانه های تصویری اروپا زیرنویس خبر «رأی گیری جدائی کاتالونیا از اسپانیا» را به «بحران در کاتالونیا» تغییر داده و در حال پخش تصاویری از موافقان و مخالفان این رویداد هستند.

 

رئیس پارلمان کاتالونیا اعلامیه استقلال را قرائت و به مردم این منطقه تبریک گفت.

 

هم اکنون نمایندگان پارلمان کاتالونیا قرائت سرود این منطقه را آغاز کرده اند. تعداد زیادی از مردم و نمایندگان در حال سردادن شعار «آزادی» هستند.

 

پارلمان اسپانیا هنوز بررسی های خود برای اعلام نظر درباره فعال سازی ماده ۱۵۵ قانون اساسی را به اتمام نرسانده است؛ اما با این تحولات به نظر می رسد مادرید در رأی گیری این موضوع عجله تعجیل نماید.

 

خودروهای پلیس کاتالونیا در حال گشت زنی در اطراف پارلمان این منطقه هستند. کابینه اسپانیا اعلام کرد در واکنش به اعلام استقلال پارلمان کاتالونیا تا ساعاتی دیگر جلسه اضطراری برگزار می‌کند.

 

رأی گیری در پارلمان اسپانیا برای فعال سازی ماده ۱۵۵ قانون اساسی آغاز شد.

 

آشفتگی دوباره اسپانیا با رای دادن پارلمان کاتالونیا به استقلال کاتالون ها