ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۱۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > آیا هیلاری کلینتون برای پرونده سازی علیه ترامپ با روسیه همکاری کرده است؟

آیا هیلاری کلینتون برای پرونده سازی علیه ترامپ با روسیه همکاری کرده است؟

"هیلاری کلینتون پول پرونده‌سازی علیه ترامپ در رابطه با روسیه را پرداخت کرد" آیا هیلاری کلینتون برای پرونده سازی علیه ترامپ با روسیه همکاری کرده است؟ادعا شده پرونده جنجالی که رئیس‌جمهور آمریکا را به داشتن ارتباط ...

هیلاری کلینتون

“هیلاری کلینتون پول پرونده‌سازی علیه ترامپ در رابطه با روسیه را پرداخت کرد”

آیا هیلاری کلینتون برای پرونده سازی علیه ترامپ با روسیه همکاری کرده است؟ادعا شده پرونده جنجالی که رئیس‌جمهور آمریکا را به داشتن ارتباط با روسیه متهم می‌کند از سوی حزب دموکرات و کمپین هیلاری کلینتون، نامزد سابق دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تامین بودجه شده است.

به نوشته روزنامه اکسپرس، گفته می‌شود “مارک الیاس” که عضو کمپین کلینتون و کمیته ملی حزب دموکرات است به شرکت اطلاعات استراتژیک فیوژن جی‌پی‌اس مستقر در واشنگتن پول داده تا این تحقیقات را انجام دهد.

 

منابع ناشناس به روزنامه واشنگتن پست گفتند: شرکت فیوژن جی‌پی‌اس، کریستوفر استیل، افسر اطلاعات سابق انگلیس را استخدام کرده تا این ادعاهای جنجالی درباره روابط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با روسیه را برملا کند.

 

براساس گزارشات الیاس که وکیل کمپین انتخاباتی کلینتون بوده، به مدت شش ماه تا چند روز قبل از آنکه کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته میلادی شکست بخورد، بودجه این تحقیقات را تامین می‌کرده است.

 

اما پیش از آنکه الیاس وارد این ماجرا شود یک مشتری جمهوری‌خواه همزمان با اینکه رای‌دهندگان به پای صندوق‌های رای در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌رفتند به شرکت فیوژن جی‌پی‌اس پول داده بود تا درباره اتهامات وارده به دونالد ترامپ تحقیق کند.

 

این اظهارات پس از آن مطرح شده که ترامپ از مقامات اطلاعاتی خواست تا جزئیات مربوط به اینکه چه کسی بودجه این تحقیقات را تامین کرده منتشر کنند.

 

این در حالی است که الیاس و شرکت فیوژن جی‌پی‌اس و همچنین کمپین کلینتون و کمیته ملی حزب دموکرات هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری نکرده‌اند.

 

این ادعاها همزمان با آن مطرح شده که هیلاری کلینتون تور جهانی خود را برای معرفی کتاب جدیدش آغاز کرده؛ کتابی که در آن به تلاش‌های ناکامش برای رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا پرداخته است.