ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۱۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > رئیس جمهور ترکیه : از نظر من دیگر امریکا یک شکور متمدن نیست

رئیس جمهور ترکیه : از نظر من دیگر امریکا یک شکور متمدن نیست

اردوغان: آمریکا را کشوری متمدن نمی دانم رئیس جمهور ترکیه ، با اشاره به صدور حکم بازداشت غیابی برای محافظانش در آمریکا، اعلام کرد که آمریکا را به عنوان کشوری متمدن قبول ندارد. به گزارش مهر به ...

رئیس جمهور ترکیه

اردوغان: آمریکا را کشوری متمدن نمی دانم

رئیس جمهور ترکیه ، با اشاره به صدور حکم بازداشت غیابی برای محافظانش در آمریکا، اعلام کرد که آمریکا را به عنوان کشوری متمدن قبول ندارد.

به گزارش مهر به نقل از حریت، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، اظهار داشت: من نمی توانم آمریکا را کشوری متمدن بنامم چراکه برای محافظان من به عنوان مهمان رسمی این کشور، حکم بازداشت غیابی صادر کرده است.

 

وی گفت: من با دعوت رسمی به کشوری رفته‌ام، اما برای ۱۳ محافظ من بدون اینکه آنها را ببیند و بشناسد حکم غیابی صادر می کند. وقتی من را رسما دعوت می کنید، محافظانمان نیز همراهم هستند. محافظان برای دفاع از ما می آیند و شما برای حتی ۲ نفر از کسانی که آنجا نبودند و همچنین برای محافظان همسرم هم حکم بازداشت صادر می‌کنید. من نمیتوانم چنین کشوری را متمدن بنامم.

 

رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از سیاست های «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در قبال مسلمانان گفت: ترکیه هیچگاه درهای خود را به روی افرادی که به طور متفاوت فکر می کنند، نبسته است. مسلمانان در آمریکا اخراج می شوند، و این بدین معنی است که در این کشور مشکلی وجود دارد.

 

رئیس جمهور ترکیه : از نظر من دیگر امریکا یک شکور متمدن نیست