ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۱۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > سرگئی لاوروف : مدرکی مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا وجود ندارد

سرگئی لاوروف : مدرکی مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا وجود ندارد

لاوروف: از دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا مدرکی وجود ندارد سرگئی لاوروف : مدرکی مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا وجود ندارد، رییس جمهور آمریکا از وزارت دادگستری این کشور درخواست کرد تا به ...

سرگئی لاوروف

لاوروف: از دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا مدرکی وجود ندارد

سرگئی لاوروف : مدرکی مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا وجود ندارد، رییس جمهور آمریکا از وزارت دادگستری این کشور درخواست کرد تا به تحقیقات خود درباره پرونده ادعای همدستی کمپین انتخاباتی وی با روسیه طی انتخابات سال گذشته آمریکا پایان دهد. مسکو نیز درباره این پرونده اظهار نظر کرده است.

_______نکته نیوز_______

سرگئی لاوروف : مدرکی مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا وجود ندارد

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه یادآور شد که عدم افشای هیچگونه اطلاعاتی درباره جست‌وجوهای در حال انجام در پرونده ادعای مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به روشنی نشانگر آن است که هیچ مدرکی در این باره وجود ندارد.

 

لاوروف گفت: حدود یک سال از آغاز تحقیقات آمریکا درباره ارتباط احتمالی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با روسیه و مداخله روس‌ها در کمپین انتخاباتی طرف جمهوری‌خواه می‌گذرد اما هنوز هیچ نشانه‌ای از هیچ واقعیتی که بتواند ادعاهای مطرح شده را ثابت کند، به دست نیامده است. به طور کلی، جامعه آمریکا، به خصوص در امور خارجی بر پایه افشاگری استوار است. این به آن معنا است که آنان اطلاعاتی در این باره در دست ندارند.

 

وزیر امورخارجه روسیه همچنین یادآور شد، هیجانات ضد روسی، انعکاسی از کشمکش‌های سیاسی داخلی آمریکا بود.

 

لاوروف اظهار کرد، برانگیختن احساسات ضد روسی در آمریکا با هدف تضعیف موضع دولت ترامپ صورت گرفته است.

 

وی در مصاحبه‌ای با سایت “والدای دیسکاشن کلاب” گفت: من تصور می‌کنم آنان که بر روسیه هراسی تاکید می‌کنند، تلاش می‌کنند تا دولت ترامپ را تضعیف کنند. علیرغم تناقضات موجود در اقدامات دولت فعلی حاکم بر کاخ سفید و همه زیاده‌روی‌ها، ترامپ شعار خود را ترک نکرده است و به انگیزه خود مبنی بر بهبود روابط و همکاری با روسیه هم طی کمپین انتخاباتی خود و هم پس از پیروزی در انتخابات به آن اشاره کرده است.

 

ترامپ در کنفرانس خبری خود در 16 اکتبر گفت، هیچ همدستی‌ای میان کمپین انتخاباتی‌اش و مسکو وجود نداشته است. از آنجا که هیچ مدرکی دال بر این همدستی به دست نیامده، وی درخواست کرد تا جست‌وجوها در این پرونده پایان یابد. وی همچنین افزود، قصد آن را نداشته که رابرت مولر، مشاور ویژه وزارت دادگستری آمریکا که ریاست این تحقیقات را بر عهده داشت، برکنار کند.

 

دوناد ترامپ، پیش از این بارها ادعاهای مطرح شده درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را رد کرده و گفته، این تنها بهانه مطرح شده از جانب حزب دموکرات است تا شکست سیاسی خود را توجیه کند.

 

روسیه نیز ادعای کمک به ترامپ برای پیروزی در انتخابات را تکذیب کرده و تاکید دارد که در امور داخلی کشورها مداخله نمی‌کند. مقامات کرملین اظهار کرده‌اند که این ادعاها با هدف انحراف توجه مردم از تقلب انتخاباتی حقیقی و فساد و همچنین مشکلات داخلی دیگر صورت گرفته است.