ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۰۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > در دیدار وزیر دفاع ترکیه و سرلشکر باقری چه گذشت؟؟؟

در دیدار وزیر دفاع ترکیه و سرلشکر باقری چه گذشت؟؟؟

بررسی راهکارهای گسترش همکاری‌های دفاعی در دیدار سرلشکر باقری و وزیر دفاع ترکیه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان با وزیر دفاع ترکیه دیدار و در زمینه راهکارهای گسترش مناسبات و همکاری‌های دفاعی میان دو کشور ...

وزیر دفاع ترکیه

بررسی راهکارهای گسترش همکاری‌های دفاعی در دیدار سرلشکر باقری و وزیر دفاع ترکیه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان با وزیر دفاع ترکیه دیدار و در زمینه راهکارهای گسترش مناسبات و همکاری‌های دفاعی میان دو کشور گفت‌وگو کرند.

سر لشکر محمدباقری در این دیدار با اشاره به پیوندهای عمیق فرهنگی، تاریخی و ژئوپلتیکی میان دو کشور، گفت: مرزهای ایران و ترکیه طی ۴۰۰ سال گذشته همواره مرزهای دوستی بوده و امیدوارم این سفر علاوه بر افزایش همکاری‌های دوجانبه، نقطه عطفی در گسترش همکاری‌های دفاعی بین  دو کشور  باشد.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، افزود: پایبندی به دو اصل احترام بر تمامیت ارضی و حاکمیت کشورها و  عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر می‌تواند تعیین کننده امنیت، صلح و ثبات برای همه کشورهای منطقه باشد.

 

نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه در این ملاقات  با تاکید بر عزم راسخ آنکارا برای جلوگیری از ورود بیگانگان به منطقه و ابراز خرسندی از این سفر، گفت: حضور هیئت نظامی ایران در چنین سطح عالی می‌تواند به توسعه روابط و همکاری‌های مشترک دو کشور کمک کند.

 

در این دیدار  مقررشد، پیش‌نویس سند تفاهم نامه همکاری‌های پژوهشی – دانشگاهی در حوزه صنعت دفاعی تهیه و برای امضای وزرای ذی‌ربط دو کشور در فرصت مناسب پیش رو آماده شود.