ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۴۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > تحلیف روحانی در چه ساعتی آغاز می شود؟؟؟

تحلیف روحانی در چه ساعتی آغاز می شود؟؟؟

ساعت شروع مراسم تحلیف روحانی در مجلس تحلیف روحانی در چه ساعتی آغاز می شود؟؟؟ساعت دقیق مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که قرار است امروز برگزار شود اعلام شد،این مراسم به صورت مستقیم از پنج شبکه رادیو ...

تحلیف روحانی

ساعت شروع مراسم تحلیف روحانی در مجلس

تحلیف روحانی در چه ساعتی آغاز می شود؟؟؟ساعت دقیق مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که قرار است امروز برگزار شود اعلام شد،این مراسم به صورت مستقیم از پنج شبکه رادیو و تلویزیونی پخش می شود.

زمان دقیق مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

مراسم تحلیف عصر امروز با حضور وکلای ملت، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان و میهمانان خارجی و داخلی طی مراسمی انجام می شود.

همچنین این مراسم که رأس ساعت 17 به صورت رسمی آغاز و براساس پیش بینی انجام شده کل این مراسم تا ساعت 19 به طول خواهد انجامید.

جلسه تحلیف با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از قرآن کریم و ترجمه آن به صورت رسمی آغاز می شود و در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه  به مناسبت این مراسم سخنرانی خواهند کرد.

با اتمام سخنرانی رؤسای دو قوه مقننه و قضائیه، حجت الاسلام حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب در جایگاه حاضر شده و در حضور نمایندگان مجلس، اعضای شورای نگهبان و رئیس قوه قضائیه براساس اصل 121 قانون اساسی سوگند یاد خواهد کرد و پس از انجام سوگند سخنرانی می کند. سپس متن سوگندنامه توسط رئیس جمهور، رئیس قوه قضاییه و دبیر شورای نگهبان امضا خواهد شد.

بنابر اعلام کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس قرار است، رئیس جمهور لیست کابینه دوازدهم را در روز تحلیف به رئیس مجلس تقدیم کند که براین اساس بعد از اعلام وصول آن اسامی وزرای پیشنهادی از سوی یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس در صحن علنی قرائت خواهد شد.

در این مراسم، براساس اعلام اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور قرار است 8 رئیس جمهور، 19 رئیس مجلس، حداقل 92 هیات بلند پایه خارجی و بین المللی که 25 هیات از آسیا و اقیانوسیه، 26 هیات از کشورهای عربی و آفریقایی و 30 هیات از اروپا و قاره آمریکا هستند همچنین 11 هیات از دبیران کل و مسئولان ارشد سازمان های بین المللی و منطقه ای، 9 معاون رئیس جمهور و نخست وزیر، 7 معاون رئیس مجلس، 11 وزیر امور خارجه و 35 فرستاده ویژه کشورها و 12 معاون وزیر خارجه، 6 رئیس گروه دوستی پارلمانی و دو رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ها در مراسم تحلیف حجت الاسلام حسن روحانی منتخب دوازدهمین دوره ریاست جمهوری حضور خواهند داشت.

گفتنی است؛ هیئت های خارجی برای حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهور از صبح روز پنجشنبه (12 مرداد ماه) تا شنبه (14 مرداد ماه) در حال ورود به تهران هستند.

شبکه های رادیویی فرهنگ، تهران و ایران، مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را که با حضور مقامات کشوری و لشکری در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، به صورت زنده پخش خواهند کرد.

تحلیف روحانی در چه ساعتی آغاز می شود؟؟؟