ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۱۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > تحریم‌های جدید علیه ایران، روسیه و کره‌شمالی توسط ترامپ امضا شد

تحریم‌های جدید علیه ایران، روسیه و کره‌شمالی توسط ترامپ امضا شد

ترامپ تحریم‌های ایران، روسیه و کره‌شمالی را امضا کرد/ بیانیه ترامپ پس از امضای تحریم‌ها ک مقام کاخ سفید اعلام کرد ، دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های مصوب کنگره علیه روسیه، ایران و کره‌شمالی را ...

تبریک ترامپ به امانوئل مکرون رئیس جمهور جدید فرانسه

ترامپ تحریم‌های ایران، روسیه و کره‌شمالی را امضا کرد/ بیانیه ترامپ پس از امضای تحریم‌ها

ک مقام کاخ سفید اعلام کرد ، دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های مصوب کنگره علیه روسیه، ایران و کره‌شمالی را امضا کرده است.

______________نکته نیوز______________

ترامپ تحریم‌های ایران، روسیه و کره‌شمالی را امضا کرد

به گزارش نکته نیوز، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی‌ان‌ان، یک مقام کاخ سفید اعلام کرد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های مصوب کنگره علیه روسیه، ایران و کره‌شمالی را امضا کرده است.

 

بر اساس این گزارش، این تحریم‌ها همچنین اختیارات ترامپ برای کاستن از تحریم‌ها علیه مسکو را محدود می‌کند.

 

این تحریم‌ها در حالی در کنگره به تصویب رسیده که با توجه به موافقت اکثریت قاطع سناتورها و نمایندگان آمریکایی، وتوی آن برای ترامپ غیرممکن به نظر می‌رسید.

 

کلیان کانوی، مشاور کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس نیوز، به امضا رسیدن این تحریم‌ها توسط ترامپ را تایید کرده است.

 

———————————-

بیانیه ترامپ پس از امضای تحریم‌های ایران، روسیه و کره‌شمالی

رئیس‌جمهوری آمریکا پس از امضای تحریم‌های مصوب کنگره این کشور علیه سه کشور ایران، روسیه و کره‌شمالی بیانیه‌ای صادر کرد.

 

به گزارش ایسنا، در متن بیانیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا آمده است: من امروز مصوبه موسوم به «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» را امضا کردم. هرچند با تدابیر سرسختانه برای مجازات و مقابله با رفتارهای بی‌ثبات‌کننده و خصمانه ایران، کره‌شمالی و روسیه موافق هستم، این مصوبه به طور قابل ملاحظه‌ای دارای نقص است.

 

ترامپ ادامه داد: کنگره در مسیر پرشتاب خود برای تصویب این تحریم‌ها، بندهایی را شامل کرده که مشخصاً غیرقانونی هستند. به عنوان نمونه، هرچند من با دیدگاه‌های موجود در بندهای 253 و 257 این مصوبات موافق هستم، اما این بندها تصرف در اختیاراتی که بنا به قانون اساسی منحصراً به رئیس‌جمهور تعلق دارد، محسوب می‌شود.

 

ترامپ ادامه داد: علاوه بر این، بند 216 این مصوبات، اختیاراتی به کنگره می‌دهد که مبتنی بر آن بتواند قوانین را خارج از روند مشخص شده در قانون اساسی تغییر دهد. این مصوبات یک دوره بازبینی‌ را مشخص کرده که در آن، رئیس‌جمهور از انجام اقدامات خاصی محروم شده است. همچنین بخش‌های خاصی از بند 216 با تصمیم‌های پیشین دیوان عالی منافات دارد.

 

رئیس‌جمهوری آمریکا در این بیانیه همچنین آورده است: بندهای مشخصی از جمله 254 و 257 اختیارات رئیس‌جمهور برای دست زدن به ابتکارعمل‌های دیپلماتیک را با مشکل مواجه می‌سازد.

 

ترامـپ در پایان بیانیه خود خاطرنشان کرد: دولت من از کنگره انتظار دارد که از تمسک به این مصوبات برای مانع‌تراشی در تعاملات مهم ما با هم‌پیمانان اروپایی خود در راستای حل مناقشه اوکراین پرهیز کند.