ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۲۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > برجام یکی از محکم ترین و موفق ترین توافقات تاریخ بود

برجام یکی از محکم ترین و موفق ترین توافقات تاریخ بود

برجام موفق‌ترین و محکم‌ترین توافق تاریخی از نگاه جهانیان یک رسانه منطقه شرق آسیا در گزارشی اعلام کرد که امروز همه بر این اعتقاد هستند که برجام یکی از موفق‌ترین توافقات بین المللی است و سازمان ...

برجام

برجام موفق‌ترین و محکم‌ترین توافق تاریخی از نگاه جهانیان

یک رسانه منطقه شرق آسیا در گزارشی اعلام کرد که امروز همه بر این اعتقاد هستند که برجام یکی از موفق‌ترین توافقات بین المللی است و سازمان ها و کشورهای مختلف نیز این موفقیت تاریخی را مورد تایید قرار داده اند.

به گزارش نکته نیوز ، «آسیا تایمز» روز شنبه نوشت: در همین راستا کشورها در حال همکاری گسترده تری با ایران هستند و حتی آمریکا به رغم همه سختگیری هایش مخالفتی با فروش هواپیما به ایران نداشته و در باره توافق توتال با ایران هم مانع تراشی نکرده است.
رسانه هنگ کنگی می افزاید؛ شاید دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با برخی از اقداماتش بخواهد به ایران فشار وارد آورد، اما توافق بین المللی برجام محکم تر از آن است که حتی واشنگتن قصد بی اعتنایی به آن را داشته باشد.
آسیا تایمز خاطر نشان می کند که هر حرکتی بر ضد این توافق بزرگ و تاریخی می تواند آمریکا را در میان اعضای جامعه بین المللی تنها کند.
رسانه مهم شرق آسیا در تحلیل خود آورده است که برجام تشویقی برای ایران نیز بود که همکاری های بین المللی بیشتری با دنیا داشته باشد و امروز اروپا، چین و روسیه نیز در کنار ایران هستند.
آسیا تایمز تصریح کرده است: توافقات بزرگی میان ایران با اروپا، چین و روسیه امضا شده است. چنانچه آمریکا بخواهد بی اعتنایی به برجام داشته باشد در مسیر انزوا پا گذاشته است.
این رسانه تاکید کرده است که در این میان نباید فراموش کرد که چین و روسیه دو حامی بزرگ برجام در کنار اروپا هستند و به هیچوجه به این توافق پشت نخواهند کرد.
آسیا تایمز ادامه می دهد که برجام دیگر مورد رایزنی و بررسی قرار نخواهد گرفت. نه اروپا تمایلی به این کار دارد و نه روسیه و چین از آن پشتیبانی می کنند.
گزارش اضافه می کند: برجام محفلی برای گفت و گوهای کشورها با ایران است. همه آنها نمایندگانی در این توافق دارند و حتی مقام های آمریکایی هم می توانند در همین چارچوب چهره به چهره و رودررو با مقام های ایرانی گفت و گو کنند و اگر نگرانی هست طرفین بازگو کنند و لذا باید این توافق را بسیار مهم دانست و محترم شمرد.
آسیا تایمز در بخش دیگر گزارش خود آورده است که رژیم صهیونیستی نیز به رغم همه مخالفت هایش امروز پذیرفته است که برجام آثار مثبتی به بار آورده است و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم که بارها از ابتدا با آن مخالفت می کرد امروز بتدریج سکوت اختیار کرده است و بسیاری از مخالفان برجام در اسراییل حالا آن را دارای نتایج بسیار مثبت دانسته اند.
این رسانه معتبر شرق آسیا به ترامپ توصیه می کند که این واقعیات را به طور جدی مد نظر قرار دهد و البته نوشته است که او نیز بتدریج این را به رسمیت شناخته که برجام با تاثیرات مثبت فراوانی همراه بوده است.
آسیا تایمز یادآور می شود که امروز دولت ترامپ و خود او باید دریابند که تلاش ها برای منزوی کردن ایران ممکن است نتیجه عکس بدهد و برای واشنگتن شرایط بدتر شود.
این رسانه خاطر نشان کرد که شاید بهتر باشد آمریکا دریابد برجام با توجه به تاثیرات مثبتی که داشته است می تواند راه همکاری های دیگر را با ایران در عراق و سوریه و بسیاری مناطق دیگر باز کند و بهتر است ترامپ از این دریچه به قضایا نگاه کند و به دنبال سنگ اندازی هایی نباشد که تنها ناامیدی برای واشنگتن به ارمغان می آورد و یاس آمریکا را بروز می دهد.
آسیا تایمز در پایان آورده است: امروز آنچه آمریکا نیاز دارد سیاست های واقعگرایانه است و اینکه در اندیشه باز کردن مسیرهای گفت و گو و همکاری با ایران باشد و در این میان حتی رژیم صهیونیستی هم باید با سکوت خود نشان دهد که این راه بهتری برای آنها خواهد بود.

برجام یکی از محکم ترین و موفق ترین توافقات تاریخ بود