ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۵:۱۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > محمدجواد ظریف : ما خود سلاح های خود را تولید می کنیم

محمدجواد ظریف : ما خود سلاح های خود را تولید می کنیم

ظریف:با همکاری تهران و ریاض می توان بحران های منطقه را حل کرد محمدجواد ظریف وزیرخارجه ایران با تاکید بر این که فعالیت موشکی ایران دفاعی است، افزود : با همکاری تهران و ریاض می توان ...

محمدجواد ظریف

ظریف:با همکاری تهران و ریاض می توان بحران های منطقه را حل کرد

محمدجواد ظریف وزیرخارجه ایران با تاکید بر این که فعالیت موشکی ایران دفاعی است، افزود : با همکاری تهران و ریاض می توان بر بحران های منطقه فائق آمد.

وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه در گفت وگو با شبکه خبری المیادین لبنان تصریح کرد: آمریکا تمامی هشدارها به خصوص هشدار ایران را درخصوص جنگ عراق نادیده گرفت و آشوب را در این کشور گسترش داد.

وی افزود: توافق هسته ای ازسوی ایران اجرایی شده است و این آمریکا است که این توافق را نقض می کند.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه ایران در پاسخ به سوالی در خصوص اتهامات آمریکا مبنی بر این که ایران توافق هسته ای را با آزمایش های موشک بالستیک نقض می کند، همانند موشک هایی که از استان کرمانشاه و کردستان به سمت داعش در دیرالزور شلیک کرد، گفت: همان طور که در برجام آمده، موضوع درباره موشک‌هایی است که برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای طراحی شده باشند. از آن جایی که ما هیچ کلاهک هسته‌ای نداریم، چنین موشک‌هایی هم طراحی نمی‌کنیم.

ظریف افزود: موشک های ما دفاعی هستند و ما تسلیحاتی به قیمت 110 میلیارد دلار از جمله تسلیحات پر زرق و برق نمی خریم، ما خود سلاح های خود را تولید می کنیم و امیدواریم روزی برسد که هیچ کسی نیاز به تولید و خرید این سلاح ها نداشته باشد.

وی افزود: ما سلاح های خود را تنها برای دفاع از خود استفاده می کنیم و امیدورایم که روزی همه کشورها این موضع را اتخاذ کنند و هرگز سلاح های پر زرق و برق خود را جز برای دفاع از خود استفاده نکنند.

وزیرخارجه ایران همچنین از پشتیبانی سوریه و عراق از سوی ایران دفاع کرد و دخالت نظامی ایران در این کشورها را رد کرد و آنها را محدود به همکاری مستشاری نظامی در این کشورها دانست.

محمدجواد ظریف در باره یمن نیز ابراز امیدواری کرد که در صورت نرسیدن به توافق در یمن و سوریه با کار و اقدام مشترک به مسایل خاتمه داده شود.

محمدجواد ظریف همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، آن را انتخابی ناصحیح دانست و گفت: تاثیر این همه‌پرسی بر امنیت عراق و منطقه فاجعه‌بار خواهد بود.

وی ادامه داد: به آنها گفته‌ایم که این تصمیم اشتباهی است و فکر می‌کنم همه کشورهای منطقه در این خصوص اتفاق نظر دارند.

محمدجواد ظریف : ما خود سلاح های خود را تولید می کنیم