ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۴:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > گلایه های رئیسی از نگاه سکولار بعضی ها در لباس دین

گلایه های رئیسی از نگاه سکولار بعضی ها در لباس دین

رئیسی : عده‌ای در لباس دین نگاه سکولار دارند رئیسی تولیت آستان قدس رضوی گفت: حوزه‌های علمیه باید نگاه انقلابی داشته باشند تا در فراز و فرودها دچار ایستایی نشوند.در ادامه این مطلب از بخش خبری ...

رئیسی

رئیسی : عده‌ای در لباس دین نگاه سکولار دارند

رئیسی تولیت آستان قدس رضوی گفت: حوزه‌های علمیه باید نگاه انقلابی داشته باشند تا در فراز و فرودها دچار ایستایی نشوند.در ادامه این مطلب از بخش خبری سیاسی نکته نیوز همراه ما باشید.

_______________نکته نیوز_______________

بـــه گزارش نکـتــه نیوز، حجت الـاســـلــام سیـــد ابـراهــیـــم رئیســی عصـــر دوشنــبـه در دیدار جمــعــی از علمــا و طلاب اصفهـــان اظــهار کرد: متـــأـــسفـــانـه عدهـ‌ای در لبـــاس دیـــن، نگـاه سکولار دارند؛ ایـــن افـراد با وجود قرار داشـتـــن در کسوت روحانیـــت، معـتـقـــدنـد دیـــن در زنــدگی اجـتــماعــی نبـــایـــد تأثیــر داشته باشد.

وی افزود: در مقــابـــل، نگــاه اسـلــامی میـــ‌ــگوید دیــن پا سخــ‌گوی تمام نیــازهــای اجــتماعـــی انسـان اسـت و فقــه می‌ـــتوانـد در تمـــام شئون زنـــدگـــی انـســـان جاری باشـد.

تولیــت آســـتــان قدس رضوی تصریـح کرد: چنــیـن اشخــاصی در زبــان از دیــن سخـــن میـــ‌ـــگوینـــد اما در قلـــب و عمل، اعــتـــقادی به کارآمـدی دیـــن در عرصـــهــ‌ـهای مخــتـلف زندگــی ندارند، حوزه‌های علــمــیـه باید نگـــاه انــقـــلــابــی داشـــته باشـــنــد تا در فراز و فرودهــا دچــار ایـــســـتـــایی نشوند.

 

وی با بیــان اینکه انــقلــاب اسلـــامـــی الــگوی پیـــشـرفت مؤمــنـانــه و مســتقل است، خاطـرنشــان کرد: انــقـلــاب میـــ‌خواهــد نشان دهــد که اسـلــامِ مقـتـدر برای سیــاســت، اقـتصـــاد، اجـتـــمـاع و رفــاه دنیوی و سعـادت اخــروی مردم، طرح و برنامــه پیـــشــرفــت دارد.

رئیســـی گفت: حوزه باید برای نیـازهای فراوان امروز، برنــامــه و راه‌ـحـل داشتـــه باشد و با نگـــاه مسئلهـ‌ــشـنـــاســـانـــه و موضوعی، درصـدد پاسخ به مســائل کلان کشور و زنــدگــی مردم برآید.

وی ادامه داد: اســتــخـراج مؤلــفهــ‌هــای پیشرفـت مؤمنانه و رفــاه مردم در سایــه اسـلـــام و اســـتقلال، کار حوزهــ‌هـای علمـــیــه است و اگــر حوزه به ایـن وظیـفه خود به درستــی عمـل نکنـــد، الـــگوی انــحــرافـــی و پر هزیـنه همـــچون نسـخه سازش را به‌عـــنوان نسخــهــ‌های معتـبر به جامـعه تحـــمـیـــل خواهـــند کرد.

گلایه های رئیسی از نگاه سکولار بعضی ها در لباس دین