ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۰۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > شایعه ی تهدید شدن بالگرد آمریکایی از طرف نیروی‌ دریایی‌ کشورمان تکذیب شد

شایعه ی تهدید شدن بالگرد آمریکایی از طرف نیروی‌ دریایی‌ کشورمان تکذیب شد

تکذیب تهدید بالگرد آمریکایی توسط نیروی‌ دریایی‌ ایران فرمانده منطقه یکم نیروی‌ دریایی‌ راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ادعای نیروی دریایی آمریکا مبنی برتابش لیزر به بالگرد آمریکایی را تکذیب کرد.در این مطلب از نکته نیوز ...

نیروی‌ دریایی‌ ایران

تکذیب تهدید بالگرد آمریکایی توسط نیروی‌ دریایی‌ ایران

فرمانده منطقه یکم نیروی‌ دریایی‌ راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ادعای نیروی دریایی آمریکا مبنی برتابش لیزر به بالگرد آمریکایی را تکذیب کرد.در این مطلب از نکته نیوز با ما باشید.

به گزارش نکته نیوز به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی، امیر دریاداردوم حسین آزاد اظهارکرد: اخیراً نیروی دریایی آمریکا ادعا کرده که در هنگام عبور ناوهای ناوگان پنجم این کشور از تنگه هرمز نیروی دریایی ایران اقدام به تابش نور لیزر به یک فروند بالگرد ناوگان مذکور نموده که نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران این موضوع را از اصل تکذیب می کند.

براساس ادعای نیروی دریایی آمریکا، این حادثه زمانی که ناو بالگرد بر آمریکایی «باتان» (LHD5) به همراه ناوشکن «کول» (DDG 67) و ناو مهمات بر «واشنگتن چمبرز» (T-AKE 11) در حال عبور از تنگه هرمز بودند، رخ داده است.

بیل ارین، یکی ازسخنگویان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در این باره گفته است: شناور ایرانی ضمن حرکت به موازات ترکیب ناوگروه آمریکایی، نورافکن خود را به سمت ناو بالگرد بر «باتان» و ناوشکن «کول» روشن و اقدام به بررسی ناوهای یاد شده از سینه تا پاشنه کرده است. کمی پس از آن، شناور ایرانی به سمت یک فروند بالگرد آمریکایی CH-53E که در حال اسکورت سه ناو مذکور بود، نور لیزر تابانده است که فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران این خبر را تکذیب می کند.

شایعه ی تهدید شدن بالگرد آمریکایی از طرف نیروی‌ دریایی‌ کشورمان تکذیب شد