ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۳۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > علی لاریجانی : با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه مخالم

علی لاریجانی : با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه مخالم

مخالفت لاریجانی با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه و شهرسازی موافق نیستم.در ادامه این مطلب از بخش سیاسی نکته نیوز با ...

علی لاریجانی

مخالفت لاریجانی با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه و شهرسازی موافق نیستم.در ادامه این مطلب از بخش سیاسی نکته نیوز با ما همراه باشید.

به گزارش نکته نیوز به نقل از تســنـــیـم، علــی لاریجـــانی در بیـــســـتمین اجـــلاس هیات عمومی سازمــان نظام مهــنــدسی ساخــتمــان تصـــریــح کرد: من با لایـحــه تفــکـــیـک وزارت مســکــن از راه و شهـــرسـازی موافـق نیســتــم، زیـرا مشـکلـات کنونی کشور ایــن نیــســـت ضمن ایـــن‌که سال‌ـــها برای ادغــام ایـن وزارتـــخـانــهــ‌ـهـــا برنــامـه‌ـــریزی شده است.

رئیس مجلس شورای اســلامــی گفـت: سازمان نظـام مهـندســـی به اخلاق حرفـهـــ‌ــای توجه جدی داشـته باشد تا مردمـی که به آنـــجا مراجـعه میــ‌کنند، اعـــتـمـاد کافـــی به آن داشـــتـــه باشند.

وی تصـــریح کرد: گستـرش بیـــ‌رویه دانـــشـــگـاهـ‌ـــها در کشور بدون توجه به نیازهـای بازار و داشـــتن کادر متخصــص موجب به‌وجود آمدن مشـــکـــلــات عدیـدهــ‌ـــای شده است.

لاریــجــانـــی با برشــمــردن مهــمـــ‌ترین مشکـــلــات این حوزه افـزود: جایـــگــاه نظـــام مهنــدسی باید به گونهـــ‌ای باشد که دسـت مردم بســته نشود.

لاریـجانی با‌ بیان ایـــنـــ‌که بایـد ماهـــیت حقوق نظـام مهـــنـدسی مشـخــص شود که دولتی است یا غیـردولتـی، اضافــه کرد: گرچــه مطــمئنم که دولتی نیســـت و یک نهاد دولتی و تخصصـــی اســت، اما اگر دســـتــگـــاه‌ــهـایــی این سازمــان را دولتـی می‌پنـــدارند در قانون خود تجـدیـــد‌نظـر کنـند.

وی ادامـــه داد: ‌حســـن نظــام مهـــنــدسـی به ایــن اسـت که غیردولتـــی باشـد و بخــشــی ممکــن اسـت توسعهـ‌گرا باشـنــد و اگــر چنیــن موضوعی است، بایـد ایــراد شود تا پیگـیری کنـــیـم و هیـچــ‌گونه ابهـامی از سوی مسئولان کشوری وجود ندارد.

علی لاریجانی : با لایحه تفکیک وزارت مسکن از راه مخالم