ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۱۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > کارهای مسخره رژیم صهیونیستی دوباره خبر ساز شد

کارهای مسخره رژیم صهیونیستی دوباره خبر ساز شد

رژیم صهیونیستی همکاری خود را با یونسکو قطع می کند رژیم صهیونیستی اعلام کرد بعد از اینکه سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی یونسکو شهر الخلیل در کرانه باختری و حرم حضرت ابراهیم (ع) را در میراث ...

رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی همکاری خود را با یونسکو قطع می کند

رژیم صهیونیستی اعلام کرد بعد از اینکه سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی یونسکو شهر الخلیل در کرانه باختری و حرم حضرت ابراهیم (ع) را در میراث جهانی گنجاند، همکاری خود را با این سازمان قطع می کند.

به گزارش نکــتـــه نیوز به نقــل از خبرگـزاری آنــاتولی، نفــتـالی بنت، وزیر آموزش رژیــم صهیونیـستی گفـــت: به عنوان رئیس کمیته اسرائیلـــی همکاری با یونسکو اعلـام می کنـــم که دیگر با این سازمان همـکــاری نخواهــیــم کرد تا از سیاسـت های مبارزه با اسـرائیل دسـت بردارد.

وی افزود: زمـــانــی که سازمــان یونسکو به وظیفه حرفــه ای خود عمـــل کنـد، همـــکــاری با این سازمـــان از سر گرفـــتـه خواهـد شد.

در همــیـــن راســتا یوال اشتاینـــتـــس، وزیـر امور زیـــربنایی رژیـم صهیونیـســـتـی گفت: تصـــمیم یونسکو ناشی از جهل بوده و ننــگـی برای ایــن سازمان اســـت.

رژیــم صهیونیـــســتی در تلـاش برای تاثــیـــرگذاری بر رأی اعـــضای یونسـکو به نفـع خود، برای رأــی گیری محرمانـــه به این تصمیم اعـمـــال فشـــار کرد ولی برغـــم تلــاش ها و اعـمـــال فشـارهای گســتــرده طی هفــته های اخیــر موفق به اعــمـال نظــر خود نشـــد.

رژیم صهیونیستی

از سوی دیـــگر ریاض مالکی، وزیر امور خارجـــه فلسطـــین از ایـن تصــمیم یونســـکو اســـتقبــال کرد و گفـــت: این تصـــمـــیم موفقــیـت نبرد دیپلــمـــاتـیـک در مواجـهــه با فشـارهـای رژیـم صهـیونیستی و آمریکــا به کشورهـــای عضو ایـن سازمان است.

یونسـکو شهــر الخلیل و مســـجد ابــراهیـمی در کرانه باختری را در فهرســت میراث جهانی ثبـت کرد.

رولا معـایـــعــه، وزیر گردشگری و آثار باســـتانــی تشـــکیلـــات خودگـــردان فلــسطیـن اعــلـــام کرد که فلســـطیـــنی ها موفق شدند الخـــلیـل و حرم ابــراهیــمی را در فهـــرسـت میراث جهـــانی یونسـکو ثبـــت کنند.

وی با بیـان این مطـلـب گفـــت: ایـن یک اتـــفاق تاریـخی برای ملت فلــســـطـین اســـت که بر هویت فلــسـطـــیـنی الـــخلـــیـل و مسجـــد ابــراهــیمـــی تاکیـد دارد و نیــز خط بطلــانی بر ادعــاهــای کذب اســـرائیل محسوب می شود که الــخــلـیل و مسجد ابراهــیمــی را جزء میــراث یهودی می دانـــد

کارهای مسخره رژیم صهیونیستی دوباره خبرساز شد