ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۳:۳۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / انتخابات, سیاست > نظرسنجی انتخابات بعد از مناظره دوم / فیلتر کارانه قالیباف تا لباس زیر بنفش

نظرسنجی انتخابات بعد از مناظره دوم / فیلتر کارانه قالیباف تا لباس زیر بنفش

نظرسنجی انتخابات بعد از مناظره دوم / فیلتر کارانه قالیباف تا لباس زیر بنفش نظرسنجی انتخابات بعد از مناظره دوم تغییر ادبیات روحانی روحانی روز گذشته در جمع کارگران معدن گلستان مورد هجمه و سخنان تند معدنکاران قرار ...

نظرسنجی انتخابات بعد از مناظره دوم / فیلتر کارانه قالیباف تا لباس زیر بنفش

نظرسنجی انتخابات بعد از مناظره دوم

نظرسنجی انتخابات بعد از مناظره دوم / از فیلتر کارانه قالیباف تا لباس زیر بنفش !

تغییر ادبیات روحانی

روحانی روز گذشته در جمع کارگران معدن گلستان مورد هجمه و سخنان تند معدنکاران قرار گرفت. فیلم هایی که از حضور روحانی و سخنان کارگران منتشر شده است بسیار تاثر برانگیز است.
از سویی از روز گذشته ادبیات روحانی کاملا تغییر کرد و به نظر میرسد تصمیم گرفته است با ادبیات تندتر و صریح تر وارد رقابت، خاصه مناظره سوم شود.
روز گذشته روحانی رئیسی را متهم کرد که مجموعه تحت مدیریتش مالیات نمی دهد.

ماجرای معدن کاران را گردن بسیج انداخت، با این مضمون که پاسخگو نیستند. اصولگرا ها را متهم کرد به اینکه زبانها را بریدند و مردم را ممنوع التصویر و ممنوع القلم کردند و حق ندارند شعار آزادی دهند.

تعبیرش این بود که آزادی خجالت می کشد.به قالیباف به طعنه گفت ما دولت خالیباف نیستیم. این در حالی است که برخی پیش بینی می کنند به دلیل ضعیف ظاهر شدن روحانی در مناظره دوم وی بنا دارد در مناظره آخر با تند کردن فضا و ادبیات هیجانی نتایج مناظره را به نفع خود تغییر دهد.

اولین نظر سنجی بعد مناظره دوم

جمع بندی نظرسنجی تلفنی یک نهاد علمی – دانشگاهی با جامعه آماری دو هزار نفر در تاریخ 16 اردیبهشت‌ماه نشان می دهد که:
روحاني ٣٤ – قاليباف ٢٨- رئيسي ١٦- جهانگيري ٢- ميرسليم ١- هاشمي طبا ١ و نميدانم ١٨ درصدند
همچنین در  رقابت دو به دو روحانی و قالیباف
روحاني ٣٩ درصد و قاليباف ٤٠درصد
رقابت های دو به دو روحانی و رئیسی
روحاني ٤٦ درصد و رئيسي ٣٠ درصد

وعده قالیباف فیلتر شد

شب گذشته سامانه کارانه قالیباف فیلتر شد. قالیباف در این سامانه از مردم خواسته بود اطاعات خود را ثبت کنند تا اگر انتخاب شد بلافاصله اجرای این طرح را کلید بزند.

اما وزیرکشور دو روز پیش راه اندازی این سامانه را مصداق خرید رای دانست و شب گذشته نیز سایت را فیلتر کردند. وزیر کشور توضیح نداد جمع آوری رای چطور می تواند خرید رای محسوب شود؟

رشدمعنا دار رئیسی در نظرسنجی ها

نتایج جمع بندی نظرسنجی یک نهاد رسانه ای معتبر در روز  یکشنبه۱۷اردیبهشت اینطور نشان می دهد که :
حسن روحانی ۳۳.۰۸ درصد
قالیباف. ۲۵.۲ درصد
رییسی ۲۲.۵ درصد
جهانگیری ۵.۸ درصد
میرسلیم ۳.۹ درصد
هاشمی طبا  ۰.۶
۸.۱. هنوز تصمیم نگرفته ایم ویا نمی دانیم …
میزان مشارکت در انتخابات ۵۸ درصد

تهدید روستائیان

برخی مسئولین محلی و روستایی روستائیان را تهدید و وادار می کنند به روحانی رای دهند. این افراد که خود را نماینده دولت معرفی کرده اند به مردم می گویند که اگر روحانی رای اول روستا شود مشکلات منطقه شان رفع می شود و در غیر اینصورت همچنان باید با این وضعیت را تحمل کنند.

در همین رابطه یکی از طلبه های مبلغ در شبکه اجتماعی نوشت: “امروز از صبح تا شب به بسیاری از روستاهای جنوب کرمان سر زدیم. بنا بر گزارشات و صحبتای متعددی که مردم داشتن، برخی بنام فرمانداری مردم روستا رو و دهیارهای روستا رو تهدید کردن که اگر رای اول روستاتون روحانی نباشه، بودجه روستا و رسیدگی های به روستا قطع خواهد شد.

این قدر در روستاهای مختلف این تکرار شد که برای ما مساله مسلم شد این قضیه اتفاق افتاده. “

لباس زیر بنفش

روز گذشته یکی از ترند های داغ توئیتر بحث لباس زیر بنفش بود. یک دانشجو با بدست گرفتن لباس زیر بنفش پشت تریبون، نسبت به وضعیت اخلاقی برخی طرفداران یک نامزد انتخاباتی هشدار داد.

گرچه کار زشت این آدم حتا مورد انتقاد دوستان همفکرش قرار گرفت اما ظاهرا برخی بدشان نیامد همین خط را ادامه دهند و در حمایت از نامزد مورد علاقه خود، عکس لباس زیر منتشر کنند و برخی دیگر در تائید آن بنویسند.
اما ظاهرا این ماجرا سابقه دارست. چند روز پیش نیز خبری در توئیتر منتشر شد و برخی از حاضران در همایش انتخاباتی سالن حجاب نسبت به بداخلاقی افراد مزاحم در زمان خاموشی و رفتن برق اعتراض کردند.

این اعتراض نیز سابقه دارست و پیشتر نیز در یک مراسم سوگواری خیابانی، چنین اخبار تاسف باری در شبکه های اجتماعی به نقل از شرکت کنندگان منتشر شده بود.
لباس زیر بنفش را باید نماد جریان مزاحم و هرزه ای دانست که از ولگردی سر کوچه و بازار به سیاست رسیدند. این جریان جاهلی اگر تسویه نشوند سیاست را هم به فسق و هرزگی می کشند.

بهترین روش هم اعلام برائت گروه های مختلف نسبت به آنهاست.