ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۲۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاست > امانوئل ماکرون با غلبه بر رقیب افراطی خود به کاخ الیزه راه یافت

امانوئل ماکرون با غلبه بر رقیب افراطی خود به کاخ الیزه راه یافت

امانوئل ماکرون با غلبه بر رقیب افراطی خود به کاخ الیزه راه یافت « امانوئل ماکرون » نامزد مستقل میانه‌روی جنبش «پیشرو» با غلبه بر رقیب راست افراطی خود در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، ...

امانوئل ماکرون با غلبه بر رقیب افراطی خود به کاخ الیزه راه یافت

امانوئل ماکرون با غلبه بر رقیب افراطی خود به کاخ الیزه راه یافت

« امانوئل ماکرون » نامزد مستقل میانه‌روی جنبش «پیشرو» با غلبه بر رقیب راست افراطی خود در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، به عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور به کاخ الیزه راه یافت.

به گزارش نکته نیوز به نقل از شبکه خبری فرانس 24، دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه دقایقی پیش در سراسر این کشور پایان یافت و «امانوئل ماکرون» که از سال 2014 به عنوان وزیر اقتصاد وارد دولت فرانسه شده و تا پیش از این به لحاظ سیاسی برای عموم فردی ناشناس بود، با کسب 65.1 درصد آراء و پیروزی در انتخابات، به عنوان رئیس‌جمهور جدید فرانسه سکان‌دار 5 سال آینده کاخ الیزه شد.

بر اساس آمار اولیه منتشره، «امانوئل ماکرون» موفق شد در این انتخابات بیشترین میزان آراء را از آن خود کند و با غلبه بر «مارین لوپن» راست افراطی، پیروز انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و مستأجر جدید کاخ الیزه شود.

اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که نظرسنجی‌ها و ارزیابی‌های مختلف صورت گرفته در این کشور نیز چنین رویدادی را پیش‌بینی کرده بودند و می‌توان گفت که نتیجه حاصله چندان دور از انتظار نبوده است.