ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۴:۰۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده > مساجد یمن مورد هدف ال سعود

مساجد یمن مورد هدف ال سعود

فاضل البودی»، یکی از رهبران جنبش انصار الله یمن  در صنعا گفت: عربستان سعودی مساجد متعددی را در یمن هدف گرفت، بخصوص مساجدی که دارای نام‌هایی مانند عایشه یا عمر یا هر اسم دیگری بودند ...

13940307000443_PhotoA

فاضل البودی»، یکی از رهبران جنبش انصار الله یمن  در صنعا گفت: عربستان سعودی مساجد متعددی را در یمن هدف گرفت، بخصوص مساجدی که دارای نام‌هایی مانند عایشه یا عمر یا هر اسم دیگری بودند که نزد اهل سنت دارای احترام است.

البودی افزود: علاوه بر مساجد، اماکن تاریخی یمن نیز هدف حملات عربستان قرار گرفته‌اند تا به این طریق سعودی‌ها انصار الله را به ارتکاب این جنایات متهم و اهل سنت یمن را که در دستگاه‌های نظامی و حکومتی نفوذ دارند، علیه انصار الله تحریک کنند.

 

این عضو جنبش انصار الله تاکید کرد: یکی از مهمترین اهدافی که سعود‌ی‌ها از این تحریکات دنبال می‌کنند، فراهم کردن زمینه جدایی اهل سنت یمن از دستگاه‌های حکومتی و نظامی کشور است.

 

عربستان سعودی از مارس گذشته حمله گسترده‌ای را به بهانه بازگرداندن مشروعیت به یمن که در واقع به قدرت رساندن مجدد «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهوری فراری این است، به همراه تعدادی از کشورهای عربی آغاز کرده است.