ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۰:۴۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده > راز اجساد بدون سر داعشی ها در آمرلی

راز اجساد بدون سر داعشی ها در آمرلی

ادیان نیوز: پس از شکسته شدن محاصره شهر شیعه نشین آمرلی که بیش از 70 روز، دلیرانه در برابر یورش حرامیان داعش مقاومت کرده بود، نیروهای مردمی و سربازان ارتش عراق با صدها جسد در ...

ادیان نیوز: پس از شکسته شدن محاصره شهر شیعه نشین آمرلی که بیش از 70 روز، دلیرانه در برابر یورش حرامیان داعش مقاومت کرده بود، نیروهای مردمی و سربازان ارتش عراق با صدها جسد در میان کشته شدگان داعش مواجه شدند که سرهای آنها بریده شده بود.

tvshia.akhbariraq308

رزمندگان داوطلب مردمی و سربازان اطمینان داشتند که جسدهای بدون سر نیز، متعلق به تروریست های داعش است، به همین علت در میان برخی از مردم شایع شد که تروریست ها، آن دسته از افراد خود را که قصد فرار داشته اند، مجازات کرده و سر بریده اند، اما این شایعه قابل قبول نبود، چراکه مشخص بود، علاوه بر جسدهای بدون سر، باقی تروریست های کشته شده نیز، در حال فرار به هلاکت رسیده بودند.

چند ساعت بعد و با حضور تعدادی از رزمندگان داوطلب مردمی ، مشخص شد که اجساد بدون سر، متعلق به چهره های شناخته شده داعش است که باقی ماندگان ارتش صدام و حزب بعث هستند.

این افسران بعثی که در اواسط حضور اشغالگران امریکایی در عراق، از دسترس کمیته مجازات دولت جدید و بازماندگان قربانیان جنایات حزب بعث، دور نگه داشته شده و سپس برای تشکیل گروه های تروریستی به منظور فشار و ضربه زدن به دولت عراق، پشتیبانی و سازماندهی شدند، نقش اساسی در تشکیلات اطلاعاتی و عملیاتی داعش داشتند و مسئولیت سازماندهی، طراحی و فرماندهی یگان ها و عملیات نظامی داعش در سوریه و عراق بر عهده افسران ارشد و باتجربه بعثی است.

بر اساس دستور ویژه همین افسران سابق گارد ریاست جمهوری صدام، هیچ یک از اعضای بعثی داعش نباید زنده به دست ارتش یا مردم عراق بیافتند و اجساد آنها نیز، نباید قابل شناسایی باشد تا نهادهای اطلاعاتی و امنیتی عراق نتوانند با شناسایی هویت آنها، دوستان و افراد و اماکن مرتبط با آنها را ردگیری کنند.

بعثی ها در شرایطی اقدام به بریدن سر اجساد و مجروحان خود کرده اند که نسبت به شناسایی سایر اجساد، از جمله سعودی ها، چچنی ها، قفقازی ها و … چنین حساسیتی ندارند و مدارک شناسایی آنها نیز، همراهشان است.

به گفته رزمندگان سپاه بدر، این روش را افسران بعثی از اعضای گروهک منافقین آموخته اند. فریب خوردگان گروهک رجوی هنگام عملیات تروریستی علیه مرزبانان ایرانی و نیز، در زمان کشتار کردها و سرکوب قیام شیعیان عراق علیه صدام، دستور داشتند هنگام عقب نشینی، با بریدن سر و یا منفجر کردن نارنجک در مقابل صورت کشته شده ها و حتی مجروحانی که قادر به فرار نبودند، اجساد آنها را غیرقابل شناسایی کنند.


پیش از این، اخباری درباره حضور آدمکش های گروهک منافقین در اربیل، برای ارتباط و همکاری با نمایندگان و متحدان داعش در شمال عراق منتشر شده بود.

چند ماه قبل نیز، مریم عضدانلو قجر (رجوی) همسر مشترک مسعود رجوی و معاونش مهدی ابریشم چی، که خود را رئیس جمهور منتخب مردم ایران تا آخرعمرش می داند، برای مطرح کردن خود در رسانه ها، در هتلی در فرانسه، با سرکرده تروریست های سوری ملاقات و با آنها اعلام اتحاد کرد و پس از حمله داعش به موصل نیز، بلافاصله خود را به خلیفه داعش چسباند و اعلام کرد ما هر دو به دنبال یک چیز هستیم.

منبع: tv.shia