ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۲۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده > «حسینعلی مازندرانی» و ادعای عیسی مسیح بودن

«حسینعلی مازندرانی» و ادعای عیسی مسیح بودن

به گزارش ادیان نیوز، لوح اقدس از متمم‌های کتاب جعلی و برساخته اقدس است. از الواحی که بعد از کتاب اقدس در زمان تبعید حسینعلی در فلسطین نوشته شد در این زمان وی به دلیل ...

به گزارش ادیان نیوز، لوح اقدس از متمم‌های کتاب جعلی و برساخته اقدس است. از الواحی که بعد از کتاب اقدس در زمان تبعید حسینعلی در فلسطین نوشته شد در این زمان وی به دلیل درگیری‌های بسیار با برادرش صبح ازل و ادعاهای نابجا توسط عثمانی در فلسطین در تبعید بسر می‌برد. درگیری‌هایی که طی آن صبح ازل، بهاءالله را به زنازادگی و زنا با باکرگان متهم کرده و بسیاری از اعمال وی را برملا کرد.

cover.2238.200x200

در این دوران که ادعاها و بافته‌های بهاءالله تمامی نداشت تلاش برای تبلیغ بهاییت در میان ادیان مختلف حتی مسیحیان وی را بر آن داشت تا با واردکردن عباراتی خود را موعود مسیحیان بنامد. در همین خصوص یکی از شبکه‌های بهایی در برنامه‌ای بنام «برای فردا» از زبان فردی بنام خانم «ن.ریاضتی» ادعاهای جالبی با استناد به لوح اقدس بهاییان بیان می‌شود. سعی نویسندگان این لوح آن است که با استفاده از اصطلاحات مسیحیان بتوانند برای افراد ساده‌دل «حسینعلی مازندرانی» را حضرت مسیح جا بزنند.

به گفته ریاضتی لوح اقدس از متمم‌های کتاب اقدس است، یعنی از الواحی است که بعد از کتاب اقدس نگاشته شده است. ریاضتی اعتراف می‌کند از این طریق سعی شده تا نظر مسیحیان جلب شده و با آن‌ها ارتباط برقرار شود. ریاضتی در تفسیر خود از عبارت «قل یا ملأ الأبن ءاحتجبتم باسمی عن نفسی» لوح اقدس می‌گوید «ای گروه مسیحیان جهان شما با اسم من از خود من (حسینعلی نوری مازندرانی) دور مانده‌اید یعنی با اسم عیسی مسیح، روح‌القدس و… در انتظار من هستید و از خود او غفلت نموده‌اید».

وی به نقل از «حسینعلی مازندرانی» چنین ادامه می‌دهد.: «برای کسانی که در انتظار حضرت مسیح می‌باشند و اعتکاف و گوشه‌نشین هستند و آن زمانی که او آمده است بازهم از وی غفلت می‌نمایند.» در توضیح این عبارات موهوم وی در برنامه ادامه داد: «در لوح آمده است ای گروه کشیشان، ناقوس‌ها را رها نمایید و از کلیساها خارج شوید که مسیح ثانی آمده است یعنی (حسینعلی مازندرانی). گروه اسقف‌ها شما ستارگان عالم علم من هستید فضل من دوست ندارد که شما بر روی زمین ساقط گردید».

نادیا ریاضتی سعی دارد در این برنامه با استناد به الواح ساختگی «حسینعلی مازندرانی» را همان مسیح معرفی نماید. وی در توصیف «حسینعلی مازندرانی» به‌عنوان عمال بریتانیا می‌گوید: «برای یهودیان خود را «ظهور رب الجنود» می‌داند و برای مسیحیان همان‌طور که نقل شد «حضرت مسیح» می‌داند یا برای زرتشتیان خود را «شاه بهرام موعود» معرفی می‌نماید. همچنین برای شیعیان خود را «مهدی موعود» می‌داند».

حمایت‌های بریتانیا و دول غربی از بهاییت سرکردگان این فرقه را چنان متوهم کرد تا این فرد سبک‌مغز خود را سرمنشأ همه این وعده‌ها بداند.

منبع: دیده بان